Virály

15. července 2020 14:39

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 8 důvodů, proč jsou špatní studenti úspěšnější v životě! Jsou dobré známky k ničemu?

Hodně rodičů se snaží, aby jejich dítě mělo co nejlepší známky ve škole. Ale přitom zrovna tahle věc nerozhoduje o tom, jak moc úspěšní v životě budou.

Jací byli, nyní úspěšní lidé, jako studenti?

Nestarali se o známky.

Pro mnoho dobrých studentů jsou známky vyjádřením úspěchu: pokud mají dobré známky, znamená to, že něčeho dosáhli. Všechny známky jsou však subjektivní a závisí nejen na kvalitě znalostí, ale také na dalších faktorech, jako je učitel a jeho nálada. Špatní studenti nepotřebují známky, aby si dokázali, že jsou úspěšní. Když sledují své cíle, nepotřebují uznání ostatních lidí, ale víc se zajímají o to, jak jsou spokojeni s tím, co udělali.

Nesnažili se vypadat dobře.

Pro dobré studenty je často velmi důležité udělat dobrý dojem na své učitele. Proto se snaží být aktivní, i když se o předmět nezajímají. Ale špatní studenti se na nikoho nesnaží zapůsobit. Přestože respektují učitele, nedělají věci, které nechtějí dělat. Lidé se často při komunikaci se svými šéfy drží těchto modelů chování.

Nedělali všechno sami.

Mnoho dobrých studentů se drží pravidla: „Pokud chcete něco udělat, udělejte to sami.“ Je to proto, že jsou zvyklí na to, že si tak mohou všechno řídit sami. Zároveň špatní studenti používají jiné lidi, aby získali to, co chtějí. V dospělosti se lidé drží těchto vzorců: zatímco někteří se vyčerpají tím, že dělají víc, než mohou realisticky zvládnout, jiní odsouvají své úkoly na jiné lidi.

Uvědomili si, že mohou být nedokonalí.

Někteří lidé se drží pravidla: „Buď to musím udělat dokonale, nebo to nemusím dělat vůbec.“ Žít takhle je neuvěřitelně obtížné, protože úspěch v každé oblasti prostě není možný. Lidé stráví roky ve slepé uličce a snaží se pracovat tvrději a tvrději, ale nikdy nebudou mít odvahu udělat něco, co se jim opravdu líbí.

Zde je příklad: „Šel jsem na uměleckou školu a byl tam chlapec. Byl docela dobrý, ale na střední škole neměl moc dobré výsledky. Ale to mu nezabránilo stát se jedním z nejlepších graffiti umělců v zemi. Nyní pracuje s lidmi z celého světa. A kdyby to byl perfekcionista, který se stará o své známky, jeho talent by nikdy nebyl objeven.“

Nesnažili se naučit se úplně všechno.

Špatní studenti nikdy nedělají věci, o které se nezajímají, zejména věci, o nichž si myslí, že jsou zbytečné. Místo toho se zaměřují na věci, o které se skutečně zajímají. Vynikající student se bude učit věci jen proto, aby byl dobrým studentem. Později však takový lidé často ztrácí roky života ve špatných vztazích a slepých uličkách.

Zde je příběh, který ukazuje logiku špatných studentů. Majitel velké společnosti řekl: „Šel jsem do 7 různých škol a vždy jsem byl špatný student. Nechtěl jsem studovat předměty, které mne nezajímaly. V určitém okamžiku jsem prostě přestal chodit do školy, a zároveň jsem četl spoustu věcí, které mě zajímaly. Také jsem používal internet, když ještě žádný z mých učitelů nevěděl, co to je. Veškerý volný čas jsem trávil online hraním počítačových her, čtením nebo chůzí venku.

Měli víc zájmů než jen domácí úkoly.

Špatní studenti tráví svůj volný čas tak, jak chtějí: čtou, sportují, hrají hudbu, tančí nebo hrají s jinými dětmi. Podle psychologů mají pilní studenti často potíže se uvolněním, protože jsou vždy napjatí nejen fyzicky, ale také psychicky. Tento problém s nimi bohužel zůstává, i když vyrůstají: často se cítí úzkostně, protože se bojí, že nebudou dodržovat očekávání ostatních lidí.

Respektovali nejen své úspěchy, ale i neúspěchy.

Někteří lidé považují i ​​ty nejmenší chyby za velké. A špatní studenti jsou zvyklí získávat špatné známky, ale i dobré. Špatná známka (selhání) pro ně není konec světa. Ve skutečném životě zvládají stres mnohem lépe a z chyb se snáze poučí.

Byli připraveni riskovat.

Lidé, kteří ve škole nebyli příliš úspěšní, se museli neustále přizpůsobovat situacím. Nechali se unášet a nežili zcela podle plánů svých rodičů. Nyní se lépe vyrovnávají se svými chybami. Pokud chtějí odejít ze školy, změnit svou práci nebo se přestěhovat do jiné země, tak to udělají. Naslouchají sobě a tomu, co chtějí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také