Virály

12. března 2018 15:53

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 8 důvodů, proč jste stále unavení! Co důležitého vám doktor neřekl?

Proč se nemůžete dobře vyspat?

Únava, taková ta věc, se kterou většina lidí bojuje každý den. Obyčejná únava má ale i drsnější verze, které vás sice postihují s o něco menší pravidelností, ale o to hůř se to pak řeší. Takové extrémní únavy se pak mohou navíc negativně projevit na vašem zdraví. I z toho důvodu je lepší vědět, odkud se vlastně berou. Pokud tedy trpíte některým z následujících problémů, možná byste si měli zajít k doktorovi.

via GIPHY

1. Málo jíte

Málo kalorií znamená málo energie. Když málo jíte, váš metabolismus se zpomalí, aby ušetřil energii, čímž vyvolá únavu.

2. Málo slunce

Pamatujete, když jste byli malí a maminka vám říkala, že jsou vitamíny důležité? Nelhala. Pokud netrávíte dost času na sluníčku, měli byste vitamín D přijímat alespoň odjinud. Poraďte se s lékařem.

3. Deprese

Deprese spotřebovává hormon zvaný serotonin, který vám dává energii a způsobuje rovnováhu ve vašem těle. Hlavu vzhůru, pořiďte si třeba čtyřnohého mazlíčka. Budete spát jedna báseň.

4. Alergie

Je normální být alergický na některé typy jídel. Studie například zjistily, že lidé, kteří nemohou jíst gluten, mléčné výrobky nebo třeba vejce, bývají obecně unavenější.

via GIPHY

5. Příliš mnoho spánku

Nezvyklé, ale děje se to. Některým lidem stačí jen pár hodin a cokoliv navíc potom přispívá k tomu, že cítí větší únavu. Snažte se zachovat si svůj specifický režim.

6. Málo cvičení

Vymlouváte se, že na cvičení nemáte dost energie? A věděli jste, že cvičením naopak energii získáte, navíc budete díky vypouštění dopaminu šťastnější a přes den méně unavení? Jen to zkuste.

7. Dehydratace

Naše tělo je z velké části tvořeno vodou. Nezapomínejte přes den vodu doplňovat.

8. Stres

Stres je matkou všech nemocí. Nedávné studie dokonce potvrdily, že stres může vést k chronické únavě. Místo prášku zkuste najít činnost, která vás bude bavit, a u které si můžete odpočinout od každodenního spěchu. Malování, jógu, cokoliv.

via GIPHY

Sdílejte článek
Štítky stres únava spánek energie studie lékař rady zdraví únava

Přečtěte si také