Virály

8. února 2021 10:29

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 8 skrytých znamení, že vaše tvář stárne rychleji než by měla! Čím to může být?

I když si zvykneme časem na to, že naše pokožka stárne, tak se mohou první známky projevit už kolem dvacítky. Změnou životního stylu a návyků však můžeme zajistit, aby známky stárnutí pokožky nastoupily za delší dobu.

1. Malé hrbolky na tváři.

Malé bílé hrbolky se obvykle objevují kolem nosu a tváří. Mohou se objevit, když pokožka začne ztrácet svou přirozenou schopnost odlupovat se. Nadměrné používání produktů, jako jsou steroidní krémy, může jen stárnutí pokožky urychlit.

2. Rty se ztenčují.

Pokud si všimnete, že se se vám začínají ztenčovat rty už ve dvaceti letech, je možné, že vaše pokožka stárne rychleji než obvykle. Hlavním důvodem může být pokles kolagenu v rtech. Může to být také způsobeno dehydratací, častým používáním brčka, nadměrným pobytem na slunci a nedostatkem vitaminu C.

3. Pokožka se snadno poškodí.

Vaše pokožka možná stárne rychleji, pokud vás snadno vznikají modřiny, které se zničeho nic záhadně objevují. Stává se to kvůli tomu, že je kůže tenčí než obvykle, a proto je náchylnější k tvorbě modřin a pomalejšímu hojení ran. Tomu lze zabránit zvlhčováním pokožky krémem.

4. Textura pokožky se stane "papírovou".

Když se budete dlouhodobě vystavovat slunci bez použití opalovacího krému, může se pokožka stát takzvaně "papírovou". Poškození je způsobeno rozpadem elastinu, který pokožce umožňuje se dostatečně natáhnout a vrátit se do normální polohy. Častěji se to může stávat lidem, kteří mají slabost pro solárko.

5. Víčka začnou poklesávat.

Když si všimnete toho, že se vám začínají uvolňovat kůže na očních víčcích, je lepší si méně protírat oči. Pokleslá víčka jsou známá také jako ptóza a mohou se objevit také při častém používání tuhých kontaktních čoček, nebo mohou být důsledkem nedávné operace očí.

6. Špička nosu změnila tvar.

U většiny lidí dochází ke změně tvaru nosu přirozeně kolem 40 let. Bohužel stárnutí pokožky v důsledku škodlivého působení slunce to může urychlit, což může některé lidi vyděsit. Naštěstí jsou moderní rinoplastiky minimálně invazivní a mají konzistentní a přirozené výsledky.

7. Na tváři je více červených skvrn.

Tyto červené skvrny jsou také známé jako třešňové angiómy a běžně se vyskytují u lidí starších 30 let, se zvýšeným výskytem u osob starších 40 let. Červené skvrny sice nejsou škodlivé, ale mohou být samozřejmě vadou na kráse. Existují však možnosti pro ty, kteří si je chtějí nechat odstranit, jako je kryochirurgie a laserová chirurgie.

8. Máte váčky pod očima, které nikdy nezmizí.

Je snadné tohle znamení přehlédnout, protože váčky pod očima často považujeme za normální věc, a to i když je máme ve 20 let. Je to však jedním ze znaků, že byste měli zpomalit. Důvodem pro váčky pod očima je nejen nedostatek spánku, ale také hromadění tekutin kolem očí. Můžete ze stravy zkusit vyřadit slaná jídla, aby se zabránilo zvýšenému zadržování vody v oblasti očí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také