Virály

13. srpna 2021 14:32

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 8 tělesných změn, které prozradí hodně o vašem zdraví. Netrpíte některou z nich?

Některé zdravotní problémy mohou z počátku vypadat nicotně, takže je nemáte potřebu řešit. Doktoři však často upozorňují na fakt, že čím dříve problém začnete řešit, tím rychleji se ho zbavíte. Na co byste si tedy měli dát pozor?

1. Vrásčitý jazyk

Může značit nedostatečný přísun tekutin a dehydrataci. Pokud se k tomu ale přidají další zdravotní obtíže jako bolesti, křeče, vypadávání vlasů nebo třeba nízký krevní tlak, může jít o poruchu štítné žlázy.

2. Černé čáry na nehtech

Může se jednat o plíseň, ale také o známku melanomu. V každém případě je na místě problém řešit a vyhledat odborníka.

3. Ztmavnutí kůže

Pokud u sebe pozorujete hnědé nebo žluté skvrny v oblasti podpaží nebo krku, rozhodně byste to neměli ignorovat. Může se jednat o známku inzulínové rezistence a to může vést až k diabetu 2. typu.

4. Pupínky na bradě a čelisti

U žen mohou pupínky v této oblasti znamenat hormonální nerovnováhu. Když tělo začne produkovat příliš mnoho mužského hormonu testosteronu, začnou se ucpávat póry.

5. Řídnoucí obočí

Vypadávání vlasů je s přibývajícím věkem normální, ale pokud pozorujete úbytek chlupů v oblasti obočí, může to značit hypotyreózu – sníženou funkci štítné žlázy.

6. Nehojící se pupínky

Pokud se vám pupínky velmi dlouho hojí a hodně krvácejí, může se (v nejhorším případě) jednat o bazocelulární karcinom, což je nečastější typ rakoviny kůže. Dá se však dobře vyléčit, pokud se problém začne řešit včas.

7. Bolest prstů

Zesílené, citlivé prsty mohou být známkou rakoviny plic, ledvin nebo prsu. Když se vyvinou nádory, posílají do krevního oběhu určité signály, které mohou stimulovat metastázy v kostech, včetně prstů, což způsobuje bolest. Pokud u vás dojde k zesílení a otoku prstů, nechte si je raději zkontrolovat.

8. Tmavé kruhy pod očima

Toto obvykle znamená špatný životní styl – nedostatek spánku či špatnou stravu. V tomto případě je na místě něco změnit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také