ODHALENO: 8 triků, jak se okamžitě zbavit deprese. Co vás postaví na nohy?

Deprese je zlá zákeřná nemoc, která je bohužel v dnešních dnech velmi častá. Jsou tu ale triky, jak se z ní pokusit dostat.

1. Chybí vám tryptofan. Je důležitá aminokyselina, její nedostatek vede k poklesu nálady a projevuje se často jako úzkost nebo deprese. Díky tomu budete mít méně serotoninu v mozku. Jezte hlavně vejce, krůtí maso, mléčné výrobky, libové maso, lososa, tofu, ananas, ořechy, semínka. Tyto potraviny je nutné zkombinovat se sacharidy, aby k navýšení serotoninu došlo.

2. Masáž. Možná potřebujete masáž, fyzický kontakt. Snižuje totiž hladinu kortizolu v těle. Masáže jsou skvělým odbouráním stresu a zlepšují náladu.

3. Jezte potraviny bohaté na vitaminy B6 a B12. Jezte tedy hodně květáku, banánů, avokádo, celozrnné výrobky, semínka a ořechy. Podle expertů až jedna třetina pacientů přijatých na psychiatrii trpěla nedostatkem folátů nebo nízkou hladinou B12. Jezte také sýry, ryby a všechny druhy masa. Foláty najdeme v brokolici, zelí a tmavé listové zelenině. Nezapomeňte doplňovat i vitamin C.

4. Buďte víc na slunci. Existuje souvislost mezi pobytem na slunci a vysokou hladinou serotoninu. Terapie světlem je účinná.

5. Jezte víc hořčíku. Najdete ho v potravinách jako je listová zelenina, banány a ryby. Ale můžete ho užívat v tabletkách.

6. Nejezte hodně cukru.

7. Sportujte.

8. Naučte se myslet pozitivně. Nesnažte se vidět na všem hned to špatné, ale jen to dobré. Projeví se to na vašem mozku. Pozitivní emoce se projeví v tvorbě serotoninu. Mezi dobrou náladou a tvorbou serotoninu existuje totiž přímá souvislost. Zaměřujte se na pozitivní myšlenky a pocity. Někdy to může být těžké, ale mohou vám pomoct odborné články na toto téma.


Přečtěte si také