Virály

12. června 2019 15:02

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 9 důvodů, proč vám každé jídlo chutná odporně. Co se vám tělo snaží říct?

Když vám vůbec nic nechutná, může to být příznakem těchto devíti věcí. Rozhodně byste to neměli podceňovat, ostatní chuť k jídlu je pro zdravý život velmi důležitá. A mohou se za tím skrývat velké nepříjemnosti.

1) Kvasinková infekce. Jestli se vám v puse dělají bílé tečky, možná máte kvasinkovou infekci. Může to být z toho, že jíte příliš mouky a cukru. Řešením je začít jíst zdravěji.

2) Můžete být těhotná. Nechuť k jídlu je i signálem počínajícího těhotenství. Kvůli hormonálním změnám ale chuť k jídlu ztratíte.

3) Možná potřebujete víc zinku. Jestli máte nevhodnou dietu, nejspíš špatně absorbujete zinek. Můžete cítit zvláštní chuť na jazyku. Zinek totiž zvyšuje hladinu gustinu, proteinu, který kontroluje chuťové pohárky.

4) Je to kvůli chřipce nebo rýmě. Je běžné, že vaše chuť je při nemoci snížená v důsledku oslabeného imunitního systému. Po uzdravení se chuť vrátí.

5) Můžete mít cukrovku. Když máte podivnou sladkou chuť v puse, můžete být diabetik, i když o tom nevíte. Řešením je samozřejmě vyšetření a následně jíst průběžně celý den. Vyhýbejte se sladkým jídlům.

6) Možná jste měli před pár dny piniové oříšky. Jestli máte hořkou chuť v puse, může to být způsobené právě tím. Trvá to i pár dnů, či týdnů.

7) Jste příliš ve stresu. Když jste nervózní, ustaraní nebo hodně ve stresu, nejspíš máte sucho v ústech. Může za to nedostatek slin, které jsou důležité v boji proti bakteriím. Sucho v ústech má velmi zvláštní chuť.

8) Může to být léky, které užíváte. Některé léky mají jako vedlejší účinek hořkosladkou, slanou nebo dokonce kovovou chuť v puse.

9) Měli byste vylepšit zubní hygienu. Jestli si nečistíte pořádně zuby, budete mít v puse špatné bakterie, které vám rozežírají zubní sklovinu. To povede k podezřelé chuti. Můžete mít navíc problém se zuby a s dásněmi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také