Virály

13. června 2020 15:21

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 9 hloupých předsudků, kterým musí čelit každá žena! Dámy, setkaly jste se s nějakým?

Lidé se mezi sebou odjakživa hodnotili a pomlouvali za zády. A ženy nejsou výjimkou. Podívejte se, jak společnost uplatňuje na ženy dvojí metr a jak nelogické to je.

1. Líčení

Jednou je namalovaná jako lehká děva, ale když se nelíčí, tak je zas bílá jak stěna. Ženy, které nosí make-up, jsou často vnímané jako falešné a „levné“, ale když žena žádný make-up nenosí, je považovaná za stydlivou květinku, která nechce upoutat pozornost mužů.

2. Kariéra

Ženám je neustále vštěpováno, že jejich hlavní úlohou je hlavně péče o rodinu. Ale jakmile jsou v domácnosti, uklízí, vaří a starají se o děti, tak je lidi rádi soudí a doporučují jim, aby o sebe víc dbaly. Když však žena jde za svou kariérou, okolí ji vnímá jako sobeckou kariéristku, která myslí jenom na sebe.

3. Knihy

Z nějakého důvodu je pro některé lidi obtížné představit si, že fanoušek klasické literatury nemusí být vůbec nudný a plachý člověk. A naopak, že holka, která chodí ráda na párty, nemusí být naprosto hloupá, ale může být jen studentkou, která se chodí ráda bavit. Přesto lidi velmi rádi ženy škatulkují…

4. Nevyžádané rady

Dnes je hodně lidí ochotných poskytnout nějakou nevyžádanou radu. Ženě, která miluje vaření, bude co nejdřív porazeno, aby si zašla do nějakého kosmetického salonu. Zatímco žena, která nemá čas na to trávit jej v kuchyni, bude obviněná, že svojí rodině kupuje hotovky.

5. Ideál krásy

Rychle se mění to, co je společností považované za krásné. A jakmile se to aspoň trochu liší od současného trendu, tak je taková žena hned označovaná jako neatraktivní nebo ošklivá. A co víc – holka, která je hubená a má dlouhé blond vlasy, nebude spíš souzená za to, že sedí u počítače a hraje počítačové hry. Ale když totéž udělá holka, která je při těle, hned jí budou doporučovat, že by neměla tolik času trávit za obrazovkou.

6. Vzhled podruhé

Vzhled může dokonce hrát svou roli v tom, jak na ostatní nahlížíme, mnohem víc. Roztomilá dívka, která má doma hodně koček, bude považovaná za symbol laskavosti a sympatií. Ale starší žena, která se o kočky bude starat, už takové štěstí mít nebude a bude jí doporučeno, aby si místo koček pořídila manžela.

7. Ňadra

Předsudky je opředený dokonce i pohled na ženské poprsí. Ženě která nosí často výstřihy, bude doporučeno, aby se zahalila a tolik neukazovala. Navíc je pro spoustu lidí tabu třeba i kojení na veřejnosti, přestože je to úplně přirozené.

8. Šetření

Každý někdy čelil rozhodnutí, jestli si koupit nějaké pěkné nové šaty, nebo raději šetřit peníze na dovolenou. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete, tak budete čelit nesouhlasu. Když budete nosit pořád to samé, možná se dočkáte odsouzení, jaké hadry taháte. Ale když si budete kupovat drahé oblečení, abyste si udělaly radost, pravděpodobně vám bude řečeno, že až moc utrácíte.

9. Přístup k dětem

V mateřských školách pomáhají dětem, aby mohli rodiče pracovat a nemuseli se o ně starat celý den. Ale jsou tací, kteří svoje děti dát do školky nechtějí a raději se svému dítěti věnují doma. V obou případech na tom lidi najdou něco špatného. Když je dítě doma, tak se nesocializuje s ostatními. A když je ve školce, tak je matka sobecká, protože chce mít čas pro svoje aktivity.

Sdílejte článek

Přečtěte si také