Virály

16. března 2020 13:38

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 9 návyků, které bychom měli odkoukat od miliardářů! Co na sobě můžeme změnit ještě dnes?

Sníte o tom, že budete bohatí, ale nějak se vám to nedaří? Teď už to půjde levou zadní.

Bohatí lidé myslí na sebe. A to ve smyslu, že se příliš nenechají ovlivnit emocemi, ale používají logiku. Jsou dobří v komunikaci s lidmi, ale mají jednu nevýhodu – jsou opravdu hodně sobečtí. Myslí hlavně na svůj byznys. Jsou na úkor toho schopní jít i proti vlastním rodičům.

Neposlouchali nikdy rodiče nebo učitele. Už odmalička byli miliardáři těmi dětmi, které nesnáší autority a jsou rebelové. Zvláštní je, že po stejné cestě jdou kriminálníci. Takže mezi zločinci a miliardáři není zase tak cizí mentalita! Rozdíl mezi nimi je v tom, že bohatí vědí, kdy přestat.

Ve volném čase neleží na gauči. Zatímco běžní lidé se zdržují s věcmi jako je uklízení a vaření, bohatí lidé tyhle nudné aktivity nedělají. Ale volný čas netráví nějakou zábavou, ale sebe-rozvíjením. Čtou asi 5,5 hodin týdně a stráví asi 2 hodiny ve fitku proti lidem, kteří žijí od výplaty k výplatě. Bohatí lidé stráví asi o 6 hodin navíc prací a méně spí.

Nepoužívají sociální sítě jako Facebook nebo Instagram. Zaberou hodně volného času, který by se dal strávit něčím užitečnějším. Proto je nepoužívají. Stráví tím jen pár hodin týdně. Průměrný člověk tím stráví asi 14 hodin týdně.

Milují vydělávat peníze, ale už se jim moc nelíbí je utrácet. Odpovězte si upřímně na otázku, jestli radši peníze utrácíte nebo vyděláváte. Lidé, kteří rádi utrácejí, pro to cítí vášeň. Ovšem stejnou vášeň cítí miliardáři při vydělávání peněz. Navíc bohatí lidé nemají vymoženosti jako pozlacený záchod s diamanty, žijí prostě obyčejným životem.

Brzo se vdají nebo ožení. A mají hodně dětí. Jestli jste v manželství a máte děti, pak je tu větší šance, že jste miliardářem. Podle statistik je 87 procent nejbohatších lidí na světě v dlouhodobých rodinných vztazích a jsou rodiči víc než tří dětí. Samozřejmě velká rodina negarantuje vydělávání peněz, ale je jasné, že morální podpora od milovaných pomáhá miliardářům se stresem.

Pracují místo toho, aby chodili na večírky. Navzdory různým názorům být bohatý je vlastně nudné. Lidé, kteří opravdu ovládají svět, mají velmi nudný a pravidelný život, hlavním pravidlem pro ně je mít všechno, co potřebují, ale ne všechno, co chtějí. Kvůli šetření musí vynechat večírky a pracovat déle.

Nejsou fixovaní na svůj vzhled. Reální miliardáři většinou nevypadají jako slavní herci. Nemusí mít velké svaly nebo sexy figuru. Průměrný věk miliardářů je mezi 50 a 70 lety (nebo starší), 40 procent z nich nosí brýle a jsou plešatí. Jejich komunita se skládá především z mužů, bohatých žen je o dost méně.

Nemají přátele jen pro zábavu. Nevybírají si přátele podobně jako jiní lidé – aby měli stejné koníčky, smysl pro humor a byli milí. Bohatí lidé se pečlivě rozhodují, s kým se budou bavit a koho dají na blacklist. Úspěšní lidé preferují přátele se širokým rozhledem a mají rádi lidi, kteří jsou optimističtí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také