Virály

9. listopadu 2018 15:24

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 9 typů úsměvů, které o vás prozradí úplně vše. Který z nich používáte nejčastěji?

Smích je běžnou součástí našich životů a čím více ho je, tím je svět hezčí. Jste si ale jistí, že přesně víte, co který úsměv znamená?

Možná jste to nevěděli, ale lidské bytosti jsou schopné rozpoznat úsměv ze vzdálenosti více než 90 metrů. Je to dáno evolucí, kdy se tato vlastnost u nás vyvinula kvůli rozlišení přítele od nepřítele. Úsměvů je však celá řada a občas je hodně těžké je rozluštit. Mohou totiž šloužit k vyjádření, skrytí, nebo dokonce maskování pocitů. Pokud vás tedy mate úsměv kamaráda nebo kolegy, už se nemusíte dále pokoušet odhalit, co vlastně znamená. Abyste je mohli jednoznačně rozpoznat a porozumět jim, máme totiž pro vás nejčastější typy úsměvů, které byly identifikovány na základě průzkumu neurologů z Francie.

1. Úsměv se zavřenými rty

Politiky preferovaný úsměv naznačuje, že člověk ví něco, co by pro vás mohlo být důležité, ale nehodlá to s vámi sdílet. Tento úsměv je docela snadno identifikovatelný, protože je podobný pocitu, který znázorňuje. Vidíte, že se člověk usmívá, ale rty zůstanou zavřené a nikdy neodhalí zuby.

2. Křivý úsměv

Když je někdo zmatený, projeví se to i na jeho úsměvu. Jedna strana jeho rtů směřuje nahoru, což znamená, že se věci vyvíjí dobrým směrem a máte u dané osoby šanci. Druhá strana rtů však směřuje dolů, což naznačuje, že zas až tolik nadšený a nažhavený není.

3. Nucený úsměv

Jsou dny, kdy se opravdu nechcete smát, ale situace si žádá, abyste měli neustále úsměv na rtech. Nebo někdo ve vašem okolí řekne ne příliš zábavný vtip, ale od vás se přesto očekává, že se mu zasmějete. Bezduchý úsměv, který se pak objeví na vaší tváři, je pak úsměv nucený. Zatímco se však vaše rty snaží, abyste vypadali šťastně, oči vaše skutečné pocity prozradí.

4. Nefalšovaný úsměv

Široký úsměv a jím způsobené vrásky u očí oznamuje světu, jak jste šťastní. Tento úsměv je také velice nakažlivý a způsobuje, že jsou šťastní i všichni okolo vás.

5. Úšklebek

Tohle je posměšný a poněkud domýšlivý úsměv, který je plný pohrdání druhými. Rty jsou při něm směřují nahoru a jsou mírně zvlněné a v očích je viditelná nenávist. Každý, kdo se s tímto úsměvem setká, okamžitě všechny negativní emoce vycítí. Jednoznačně nejčastěji jej využívají narcisté.

6. Samolibý úsměv

Když jsou rty těsně u sebe a jedna strana je výše než druhá, jde o velice složitý úsměv, který není jednoduché rozluštit. V závislosti na situaci a osobě může být výrazem arogance, nebo naopak spokojenosti. Velmi účinný může být také při flirtování.

7. Úsměv s otevřenou pusou

Tento úsměv je perfektní pro fotky a selfie, nemusí už ale vypadat tak dobře, pokud jej člověk používá jako úsměv v běžných situacích. Nelze však popřít, že z tohoto úsměvu vyloženě tryská štěstí.

8. Koketní úsměv

Tento úsměv je velmi podobný samolibému s tím rozdílem, že se při něm osoba zároveň může svůdně kousat do rtů nebo si po nich lehce přejíždět jazykem. Je neuvěřitelně sexy, tajemný a vyzývavý. Pokud u něj navíc člověk mrkne na někoho druhého, vypadá ještě atraktivněji.

9. Úsměv letušek

Tohle je nejfalešnější úsměv ze všech. Zatímco rty jsou otevřené a snaží se o úsměv s odhalenými zuby, oči zůstávají bez výrazu a přísné. Tento úsměv nevyvolává vůbec žádné emoce a jednoznačně dává najevo, že je pouze ze zvyku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také