Virály

23. června 2020 13:31

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 9 způsobů, jak může tvůj charakter ovlivnit výběr bot. Co nosí na nohou introverti?

Napadlo vás někdy spojovat to, jakou máte povahu, s výběrem vašich bot? Možná byste tomu mohli věnovat pozornost, protože mezi tím opravdu existuje propojení, jak ukázala studie.

1. Extroverti

Podle výzkumu extroverti preferují barevné boty před černými nebo černobílými. Chtějí totiž vyjádřit svou osobnost a neutrální varianty jsou pro ně příliš nudné.

2. Kreativci

Světlé boty jsou spojeny s otevřeností a velkou představivostí. Lidé si obouvají boty klidně i neobvyklých a výrazných barev, protože chtějí být originální.

3. S dobrým srdcem

Lidé, kteří nosí cenově dostupnou a zároveň praktickou obuv, jsou obvykle skromní, štědří a ohleduplní k ostatním. Těžko na nich najdete nějakou drahou obuv nebo boty do špičky. Naopak lidé, kteří jsou častěji protivní, volí často boty vysoké kvality.

4. Svědomití

Jejich boty jsou vždy čisté a vybrané s velkou pečlivostí. Tito lidé si nekoupí jen tak ledajakou obuv, ale musí jim dokonale padnout, musí dobře vypadat a nikdy by nevyšli z domu například se špinavými botami.

5. Kliďasové

Ti jednoduše dle studie upřednostňují pohodlné mokasíny před vysokými podpatky.

6. Nedostupní

Nechtějí, abyste věděli, jak se skutečně cítí anebo co si myslí, takže pokud jde o vzhled jejich bot, je jim jedno, jaký mají ostatní názor na jejich vzhled. Jejich boty většinou nejsou ani stylové ani hezké. Většinou jde o nějaké neutrální tenisky.

7. Honosní

Chtějí předvést, jaké značky si mohou finančně dovolit, což může znamenat, že chtějí zdůraznit svoje sociální postavení a dát najevo, že nejsou zcela obyčejní. Mohou mít narcistické sklony.

8. Otevření novým věcem

Jak ukazuje studie, ti, kteří jsou otevřeni novým zkušenostem, obvykle věnují víc pozornosti své obuvi. Raději nosí atraktivní a neobvyklou obuv, která je zářivě zbarvená.

9. Úzkostní

Tihle lidé potřebují péči a pozornost. Mohou proto používat oblečení a boty k vyjádření sebe sama, přičmž chtějí odhalit rysy svojí osobnosti. Vybírají si stylovou a neobvyklou obuv. Obyčejně nosí vysoké podpatky, nepohodlné boty či boty do špičky. Může to znamenat, že si cení názoru ostatních lidí a před praktičností upřednostňují svou sociální image.

Sdílejte článek
Štítky boty charakter povaha

Přečtěte si také