Virály

19. září 2018 14:46

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Autorka Harryho Pottera potvrdila teorii týkající se Hermiony a jejího jména! O tomhle jste určitě nevěděli

Jakou nejnovější teorii spisovatelka J. K. Rowlingová potvrdila?

Spisovatelka J. K. Rowlingová dala světu jednu z nejpopulárnějších a taky nejlepší ság všech dob. Její knižní svět byl natolik bohatý, že z něj mnozí dodnes čerpají inspirace k dalším filmům, hrám, divadelním představením nebo fanouškovským videím. Přesto všechno ale zůstává v jejích příbězích spousta dosud nevysvětlených věcí, na které fanoušci často vymýšlejí různé teorie. No a jednu z nich teď čerstvě autorka Harryho Pottera potvrdila.

Teorie se týká Hermiony, specificky jejího jména, a platí převážně pro anglicky mluvící fanoušky. Byli to totiž právě oni, kteří ze začátku měli maličko problémy s výslovností anglického jména. Podle jednoho bystrého uživatele Twitteru tak Rowlingová napsala do čtvrté knihy scénu, ve které Viktor Krum nedokázal vyslovit správně Hermionino jméno, a říkal „Her-my-own“, což je pochopitelně špatná výslovnost.

Proto byla v knize scéna, kdy Hermiona vysvětluje, že se ve skutečnosti její jméno vyslovuje jako: „Her-my-oh-nee“. Viktor Krum to sice nepochopil, čtenáři ovšem ano, a než přišly první filmy, už všichni věděli, jak se Hermiona správně vyslovuje. Teorii pak Rowlingová označila za naprosto akurátní. Což dává smysl, žádný spisovatel by přece nechtěl, aby jednu z jeho hlavních postav lidé roky špatně vyslovovali.

Sdílejte článek

Přečtěte si také