návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Cestování vás učiní šťastnější než manželství, tvrdí studie! Proč tomu tak je?

Když budete cestovat, nastartuje to tvorbu vašich endorfinů víc než cokoli jiného. Pro některé lidi je to dokonce podstatnější než svatba nebo pořízení potomka.
Vydáno: 29.07.2020, sis
dovolená
Autor: istockphoto dovolená

Nezáleží na tom, jestli cestujete s batohem nebo jestli dáváte přednost zážitkům s cestovkou. Cestování prostě obecně pozitivně ovlivňuje zdraví. Způsobuje vám radost, protože vás doslova nadopuje endorfiny! Průzkum provedený společností Booking.com potvrdil, že lidé si cení cestování natolik, že jej uvádějí jako věc, která jim přináší vůbec největší štěstí v životě. Průzkumu se účastnilo 17 tisíc lidí, kteří pocházeli ze 17 různých zemí. Až 77 procent z těchto lidí uvedlo, že když si potřebují zlepšit náladu, zarezervují si dovolenou.

Lidé dále v rámci průzkumu prohlásili, že si cení cestování víc než jiných potenciálně šťastných událostí, jaké by je mohli v životě potkat. Na 49 procent lidí uvedlo, že při plánování dovolené pociťovali větší štěstí než při plánování jejich vlastní svatby. A 45 procent lidí potvrdilo, že zajít s protějškem na rande jim nepřineslo tolik pocitů radosti jako cestování. Ukázalo se také, že lidé až v 70 procentech případů mají z cestování větší radost než například z nákupů nových věcí.

Steve Montgomery má vždy sladěnou roušku

16 fotek frajera, který má roušku vždy sladěnou s kravatou

Cestují tito lidé časem?

GALERIE: 10 neskutečných fotografií, které dokazují, že cestování časem funguje!

Článek je zařazen v: cestování , dovolená

reklama