ODHALENO: Cestování vás učiní šťastnější než svatba, tvrdí studie. Jak je to možné?

O tom, že cestování je skvělý způsob, jak utratit vydělané peníze, není pochyb. Tentokrát však vědci přišli s dalšími důvody, proč sbalit kufr a vypadnout za hranice.

Následující argumenty shrnují jasné a logické důvody, kvůli kterým cestování naplňuje nejednoho z nás.

Cestování vám dodá okamžitý pocit štěstí. Při navštěvování nových míst totiž obohatíte svou mysl, ale i duši. Naučíte se spousty nových věcí, poznáte odlišnou kulturu a také nové lidi a možná si i vytvoříte krásné přátelství. Nikdy totiž dopředu nevíte, co vám vaše cesta do neznáma přinese, a právě to je na tom to krásné.

Cestování lidem přináší větší pocit radosti než ostatní běžné události. Podle dotazníku, který na svém webu zveřejnil portál Booking, až 49 % respondentů vypovědělo, že si více užívali plánování nějakého výletu než vlastní svatby. Ostatní lidé odpovídali, že si raději zaplatí cestu než že si koupí nové věci či oblečení. Kupování věcí vám totiž nepřinese tolik radosti. Důvod je jednoduchý, kupujete si věci a ne zážitky. Zažité chvíle jsou to, co se vám vyryje do paměti a co jednou budete vyprávět svým dětem. Na závěr snad už jen poslední zajímavý fakt, který vědci z dotazníku vyvodili – pouze samotné plánování dovolené dělá většinu lidí šťastnou. Překvapivě až 72 % lidí vypovědělo, že se cítí skvěle pouze při vybírání míst, která chtějí navštívit. Často si u toho totiž představují, jak na daném místě tráví svůj volný čas, a taková snová představa dokáže být opravdu uspokojující.

Sdílejte článek

Přečtěte si také