Virály

19. prosince 2018 17:30

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Chlapi častěji neodpustí nevěru, ženy víc žárlí kvůli něčemu naprosto jinému. Co jim tolik vadí?

Nevěra je naprosto neodpustitelná, uslyšíte často říkat partnera. Ale je rozdíl, jestli to říká muž nebo žena. Chlapovi mnohem víc vadí nevěra sexuální, žena zase neodpustí nevěru na bázi emocí.

Cinkne esemeska nebo zapípá mobil. Chlap po něm dychtivě skočí, usměje se do něj a netuší, že už je oheň na střeše. Když má tedy doma žárlivou partnerku. Jakmile se do mobilu začne dívat víc než je zdrávo nebo začne lajkovat fotky cizí holky, už to začne jeho partnerce často vadit. O to hůř, když už si najde muž milenku a bude jí věnovat pozornost. Ženám mnohem častěji než samotný akt sexu totiž vadí právě tohle.

Ukazuje to studie odborníků z britské Cardiff Metropolitan University. Ta odhalila právě třeba to, že jsou ženy žárlivější než muži. Výzkum spočíval v tom, že jeho účastníci dostali fiktivní zprávu na facebook, kterou buď poslal nebo dostal jejich partner. A následně všichni měli vyjádřit svůj hněv. Tento testík ženy bezkonkurenčně vyhrály.

Tyto zprávy byly ještě dál rozděleny na emocionální nebo sexuální nevěru. Ženy mnohem víc naštvaly zprávy emocionálního typu, zatímco muže rozpálily ty sexuálně laděné. Dále pak muže víc zranilo, když zprávu poslala jejich partnerka. Naopak ženy víc zranilo, pokud muž takovou zprávu obdržel. Jak se tedy ukazuje, muži a ženy žárlí úplně jinak. Takže pozor na to, aby vám jedna nevinná zpráva nerozbila léta budovaný vztah.

Sdílejte článek

Přečtěte si také