Virály

15. ledna 2021 10:34

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Co nám říká tělo, když máme déjà vu? Tohle vás opravdu překvapí!

Jdete po ulici a najednou máte silný pocit, že už jste ten stejný okamžik jednou prožili? Říká se tomu déjà vu. Proč se ale tento jev děje?

Může se zdát, že je déjà vu velmi vzácný jev, přesto se s ním setkalo až 80 % zdravých lidí. Proč existuje a co nám tím tělo chce říct, dlouho nikdo nevěděl. Odborníci odhalili tyto signály.

1. Znamená to, že jste mladí – Nejčastější věk, kdy dochází k prožití déjà vu, je od 15 do 25 let. Poté se šance s přibývajícím věkem snižují. Naopak poprvé se s tímto jevem setkávají děti okolo 10 let.

2. Vás mozek neustále pracuje – Vědci se shodují, že lidé, kteří se s tímto jevem setkávají častěji, jsou inteligentní a jejich mysl neustále pracuje.

3. Neutříděné vzpomínky – Mnoho odborníků věří, že déjà vu souvisí s tím, jakým způsobem si uchováváte a vybavujete vzpomínky. Možná jste situaci mohli skutečně zažít jako malé dítě, ale váš mozek vzpomínku vytěsnil z mysli.

4. Předzvěst záchvatu – Na záchvat může předem upozornit několik fyzických i duševních jevů; jedním z nich bývá i déjà vu. Pokud tedy trpíte záchvaty, buďte ve střehu, pokud vám situace, ve které se ocitnete, přijde povědomá.

5. Jste vyčerpaní nebo ve stresu – Jestliže tento jev zažíváte častěji, může to být známka únavy a stresu; tělo vám tak dává najevo, že si zasloužíte relax.

6. Déjà vu může být známkou úzkosti – Odborníci potvrdili, že jsou časté případy, kdy měli lidé s úzkostí opakované prožití déjà vu, což jejich stav ještě zhoršilo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také