Domácí násilí podle Googlu 1
Autor: istock.com Domácí násilí podle Googlu 1

ODHALENO: Děsivá statistika z vyhledáváče Google! Kolik lidí hledalo tuhle strašlivou frázi?

rd. Publikováno: 28.04.2021
Vážně tohle lidé hledají na internetu?

reklama

„Zabiju ji, až se vrátí domů.“ Nechutná věta, že? I kdyby ji člověk řekl nahlas v afektu, v nějakém momentu vzteku, pořád je to naprosto odporná věta, protože člověk v danou chvíli skutečně uvažuje o tom, že svoji partnerku, dceru, známou nebo třeba matku – zkrátka ženu – fyzicky potrestá za něco, co provedla. Pro většinu normálních chlapů je to něco nepředstavitelného. A přesto se najde mnoho takových, pro které je domácí násilí denní realita.

O to smutnější je tedy nová statistika od Googlu, podle které byla tato výše zmíněná fráze zadaná do vyhledávače v neskutečných 178 milionech případů. Ano, čtete správně. 178 milionů hledání fráze: „I’m going to kill her when she gets home“. To vše pak doplňují statistky, jako například ta z Velké Británie, podle které až dvě třetiny žen žijících v násilných vztazích muselo během pandemie snášet daleko větší teror od svých partnerů než běžně.

Bohužel pak podobná fráze není jediná. Lidé hledají rovněž věci typu „jak ji kontrolovat“, „jak ji udeřit, aniž by to šlo poznat“, či naopak bohužel „bojím se, že mě zabije“ nebo „pořád mě bije“. Jak smutné, že žijeme v době, kdy se všechny tyto věci dají snadno dohledat na internetu, a přesto k nim stále dochází.

Donna D’Errico

GALERIE: Téhle krásce z Pobřežní hlídky že je 53 let?! Fanoušci nemohou uvěřit vlastním očím

reklama