návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

ODHALENO: Děti, které jsou fyzicky trestány, mají v dospělosti větší sklony k násilí, tvrdí vědci. Proč tomu tak je?

Podle posledních výzkumů se liší chování dospělých podle toho, jestli byli v dětství fyzicky trestáni.
Vydáno: 19.01.2018
Děti by podle vědců neměli dostat ani pohlavek
Autor: istock.com Děti by podle vědců neměli dostat ani pohlavek

"Vyměňte tyč za slova," tvrdí poslední výzkumy. Někteří rodiče řeší chyby svých dětí bitím. Lidé se přou o to, zda je tento přístup správný, či nikoliv. Každý máme na tuto situaci jiný pohled a nikdy se snad neshodneme, který je ten správný.

Pomoci by nám mohl poslední vědecký výzkum, který tvrdí, že děti jsou psychicky poznamenány, když je rodiče fyzicky trestají. Mnozí tvrdí, že dříve se nic takového neřešilo. Rodiče dostávali vařečkou a nikdo nic nezjišťoval. Ale už se nemluví o tom, že dělali další věci, jako například kouřili a pili v těhotenství a nikdo nevěděl, že je to špatné.

Ve studii na University of Texas Medical Branch bylo zkoumáno asi 800 dospělých a zjistilo se, že většina dospělých, kteří se v sociálních vztazích chovají agresivně, byli trestáni svými rodiči. Studie zjistila, že fyzické trestání je učí, že násilí je jediný způsob, jak vyřešit konflikt. To je něco, co si sebou mohou nést celý život.

Navíc se zjistilo, že čím více fyzických trestů, tím více jsou děti vzdorovité vůči rodičům a autoritám.

Malí úchylové 12

GALERIE: Malí zvrhlíci! 14 případů, kdy jsou děti sprostější než jejich rodiče

Článek je zařazen v: děti , agrese , dospělí , fyzické testy

reklama