Virály

3. července 2019 15:55

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Díky těmto 5 tipům se zbavíte špatné nálady do 5 minut. Co musíte udělat?

Každému se stane, že má občas depku. Víme, jak se špatné nálady rychle zbavit. Vyzkoušejte tyhle věci.

Tapping. Tahle metoda spočívá v tom, že budete poklepávat na akupresurní body vašeho těla. Tak se rychle zbavíte negativních myšlenek. Naučte se správně postupovat tak, abyste se zbavili pocitů hněvu, úzkosti či smutku. Během 5 minut můžete udělat několik opakování.

Najezte se. Špatnou náladu může způsobovat hlad, a to hlavně tehdy, když nemáte čas nic sníst. Zdravý zdroj rostlinných bílkovin vám rychle pomůže změnit náladu k lepšímu. Vyhněte se nezdravým jídlům. Jezte potraviny bohaté na hořčík.

Vůně. Možná to nevíte, ale právě vůně je skvělá pro snížení úzkosti. Účinná je vůně pomeranče nebo levandule. Tyto dvě vůně dokonce uspěly v testu, kdy experti takto provoněli zubní ordinaci. Ukázalo se, že vůně výrazně snížily úzkost čekajících pacientů.

Rychlá chůze. Bylo zjištěno, že cvičení je stejně účinné jako antidepresiva nebo kognitivně-behaviorální terapie. Nejvíc účinné pro dobrou náladu jsou procházky v přírodně či parku.

Motivujte se. I když máte v hlavě negativní hlásek, který vám říká, abyste se cítili provinile nebo se styděli, neposlouchejte ho. Negativitě můžete čelit tak, že se k sobě budete chovat s láskou. Budete věřit ve svoje schopnosti, že to dokážete. Říkejte si třeba „Ano, dokážu to“, když vás čeká náročný úkol.

Sdílejte článek

Přečtěte si také