Virály

5. prosince 2018 14:55

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Dohání vás práce k šílenství? Tahle jednoduchá technika armády vás okamžitě zbaví všeho stresu

Pokud prožíváte nezvladatelný stres, tohle je nejjednodušší a nejúčinnější technika, která vás ho zbaví. A přitom si vystačíte s vlastním dechem.

Možná si myslíte, že míra stresu, který občas zažíváte, je už takřka neúnosná. Pravda je ale taková, že průměrný člověk nikdy nedosáhne ani zpoloviny takového stresu, který musí snášet členové elitních týmů amerického námořnictva. Díky odborníkům na meditaci a jejich speciálnímu dechovému cvičení jej ale dokážou účinně snižovat. A pokud takový způsob dýchání dokáže uklidnit vojáky před náročnou misí nebo po ní, představte si jak uleví vašim nervům z tlaku, který na vás vyvíjí například váš pedantský šéf. Proto byste neměli váhat a tuto speciální techniku klidně teď hned vyzkoušejte. Tady je návod, jak na to:

1. Najděte si pohodlnou židli nebo místo, kde si můžete lehnout. 2. Nadechněte se nosem na 4 sekundy. 3. Zadržte vzduch v plicích na 4 sekundy. 4. Vydechněte veškerý vzduch z plic ústy na 4 sekundy. 5. Zadržte dech bez vzduchu v plicích na 4 sekundy. 6. Tento postup opakujte po dobu pěti minut nebo tak dlouho, dokud se nebudete cítit dostatečně uklidnění a uvolnění.

Sdílejte článek
Štítky armáda stres dýchání technika meditace plíce námořnictvo Námořnictvo Spojených států amerických

Přečtěte si také