Virály

21. června 2018 15:23

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Důvod, proč nás doteď nenavštívili MIMOZEMŠŤANÉ! Je to děsivé, ale dává to dokonalý smysl

Proč jsme doteď neviděli návštěvu z vesmíru?

Když se řekne mimozemšťani, většinu lidí okamžitě napadnou vraždící ufoni ze Dne nezávislosti, kteří sem přiletěli, aby naši planetu zničili. Existují ale i opačné případy, kdy filmoví mimozemšťané nechtěli válčit, ale vzdělávat – podívejte se na film Příchozí. Jenže jak je to s těmi doopravdickými návštěvníky z vesmíru?

Odpověď na to teď možná přinesl ruský vědec Alexander Berezin. Ten teď přišel s potenciálním řešením Fermiho paradoxu. Co to je, ptáte se? Fermiho paradox tvrdí, že pakliže existuje ve vesmíru nespočet hvězd a planet, musí zákonitě existovat i nespočet jiných inteligentních forem života. Jenže ho nemůžeme dokázat, a tudíž je to paradox. Každopádně Berezin má nejspíš odpověď.

Ruský vědec tvrdí, že jakmile nějaká rasa dosáhne natolik pokročilého technologického rozmachu, aby mohla cestovat mezi hvězdami, začne veškeré další rasy ničit. Přirovnává celou situaci k demoliční četě. Ta si taky nevšimne, když přijede zbourat barák, aby mohla postavit nový multiplex, že na staveništi žili mravenci. Má to ale háček.

Tou vyspělou rasou podle Berezina budeme my. Ano. Jsme podle něj nejdále a máme nejblíže k tomu, abychom dobyli vesmír, a tudíž ovládli i ostatní život v něm. Zajímavá teorie, co říkáte?


Přečtěte si také