Virály

13. dubna 2021 10:59

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Expert radí spát se zalepenou pusou. Proč je to zdravější?

Proč byste měli spát se zalepenou pusou?

Expert na zdraví Cory L. Rodriguez využívá sociálních sítí TikTok a Instagram k tomu, aby lidem dával jednoduché rady pro zlepšení jejich života a obecného zdraví. Jednou z jeho posledních rad pak bylo například spát se zalepenou pusou.

Cory k lepení používá speciální proužky pásky určené konkrétně ke spánku, můžete ale použít i jemnější lepicí pásku či zdravotní pásky. Cílem pak je, aby lidé v noci dýchali pomocí nosu a ne úst, což má vést ke zlepšení orálního zdraví, omezí dehydrataci úst a zamezí chrápání.

@healthwithcory

👄 MOUTH TAPING EVERY NIGHT!...Better sleep, better #oralhealth and no #drymouth #sleeping #mouthbreathing #breathing #healthy #energy #breathe

♬ original sound - Cory Rodriguez

Na druhou stranu někteří doktoři varují, že zalepená ústa mohou u nemocných lidí vést i k problému, kdy například budou potřebovat zvracet a tekutina nebude mít kudy vyjít ven. Není to tedy bez rizik a pakliže byste chtěli tuto metodu lepení před spánkem někdy vyzkoušet, je třeba k tomu přistoupit velice opatrně a ideálně pod dohledem ještě někoho dalšího.


Přečtěte si také