Virály

14. ledna 2022 16:27

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Experti určili, za jak dlouho skonči současná vlna covidu. Vypočítali to pomocí exkrementů!

K čemu všemu mohou být dobré lidské exkrementy? Tak třeba k určování délky pandemie.

Poslední zásadní varianta covidu zvaná omicron již brzy přejde. Alespoň to tvrdí američtí experti na základě výzkumu tamějších exkrementů. Vědci porovnávali vzorky sesbírané z odpadních vod a dospěli k názoru, že se rychlost šíření covidu v populaci zpomalila a křivka tak začíná v novém roce klesat.

Ano, odborníci údajně mají velice sofistikovaný systém, který zkoumá odpadní vody, a skrze různé algoritmy a statistiky následně vyhodnocuje věci jako rychlost šíření koronaviru, nebo jak velké množství varianty omicron se momentálně v populaci nachází. Navíc je to zcela bezpečná metoda výzkumu, protože na rozdíl od samotných lidí, jejich výtrusy nejsou infekční. Metodou PCR testů ovšem můžete snadno zjistit, jestli obsahují prvky viru, či nikoli.

Výsledkem tak je zpráva, že omicron v USA zpomaluje, a virus opět začíná být na ústupu. Což by mohla být dobrá zpráva nejen pro Američany, ale brzy snad i zbytek světa. Graf měření najdete pod tímto odkazem. A pokud vás zajímají detaily, jak celý systém funguje, můžete navštívit oficiální stránky pro kontrolu a prevenci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také