návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Falešné úsměvy v práci mohou vést k alkoholismu, varují vědci! Proč je to tak nebezpečné?

Předstíráte v práci úsměvy? Tak byste s tím měli přestat.
Vydáno: 27.05.2019
Předstírání úsměvů v práci vede k těžkému pití 2
Autor: Warner Bros. Předstírání úsměvů v práci vede k těžkému pití 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle nové studie vedou falešné úsměvy v práci k těžkému pití po ní. Výzkumníci z americké univerzity takhle studovali picí návyky zaměstnanců a jejich práce teď mnoha lidem nejspíš otevře oči.

Ve studii publikované v Journal of Occupational Health Psychology vědci tvrdí, že zaměstnanci, kteří tráví hodiny v práci tím, že předstírají úsměv před zákazníky, riskují, že se po práci odeberou k těžkému pití, které může postupně přerůst až ve vážný alkoholismus.

Podle vědců je totiž předstírání kladných emocí natolik unavující, že konzumace alkoholu se potom zdá být tím jediným, jak se můžete dostat z krize ven. Nakonec tak urgují zaměstnavatele, aby přehodnotili svoji politiku „obsluhování s úsměvem“, protože je pro jejich zaměstnance mnohem nebezpečnější, než když by někdo dostal svůj oběd na stůl bez úsměvu.

Čas od času se usmívat je zdravé i lidské, nic se ale nemá přehánět. Tak si na to pamatujte, až vám příště zase někdo poví, že by vás ten úsměv nezabil.

Článek je zařazen v: alkohol , práce , úsměv , lidé , zaměstnanci , alkoholismus , nová studie