návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Fanoušci hororů jsou na pandemii lépe připraveni než zbytek, zjistili vědci. Proč jsou tak odolní?

Fanoušci hororů a morbidity jsou podle všeho na pandemii lépe připraveni než ostatní. Čím to je?
Vydáno: 09.07.2020, rd
Fanoušci hororu zvládají pandemie lépe 1
Autor: AMC Fanoušci hororu zvládají pandemie lépe 1

Nová studie od týmu psychologů nedávno zaujala internet. Závěrem totiž je, že lidé, kteří mají rádi horory a morbiditu celkově, jsou lépe připravení na časy pandemie než ostatní. Konkrétně to potvrdili vědci na v současnosti probíhajícím koronaviru.

Trénovaní lidé (myšleno lidé sběhlo ve sledování například zombie filmů či seriálů a zároveň lidé zvyklí na drsnější věci) jsou podle všeho psychicky daleko více odolní než ostatní jedinci, kteří se například mohou s něčím takovým, jako je globální pandemie setkat poprvé až takhle naživo. Klíčová je prý zkušenost se strachem a schopnost jej překonat.

Ve studii se pak konkrétně píše například to, že lidé, co jsou zvědaví v oblasti morbidity, mají šanci získat znalosti a strategie potřebné ke zvládání různých nebezpečných situací, na které mohou v životě narazit. Tak to vidíte, čtení Kinga a koukání na Živé mrtvé se konečně začíná vyplácet.

Článek je zařazen v: nová studie , horor , fanoušci , PANDEMIE , koronavirus , vědci

reklama