Málo místa pro stromy 1
Autor: istock.com Málo místa pro stromy 1

ODHALENO: Globální oteplování už podle vědců nejde zastavit. Lidstvo to pojistilo touhle strašnou věcí!

rd. Publikováno: 19.08.2021
Globální oteplování se nezastavitelně žene kupředu. Co ho mohlo zastavit, ale už to nejde provést?

reklama

Nejde to už zastavit, a i kdyby šlo, lidstvo by se s tím stejnak neobtěžovalo. Co to je? No přece globální oteplování. Výsledky klimatických změn pociťujeme už delší dobu, důkazy o nich máme všude, někteří lidé ale trpí selektivní slepotou, a tak jim je jaksi na obtíž si tuto skutečnost, že je planeta zničená a ničíme ji čím dál tím víc, úplně nepřipouští. Co hůř, někteří dokonce vyloženě bojují proti tomu, aby se o klimatických změnách a globálním oteplování mluvilo jako o realitě.

Každopádně vědci teď přišli s další smutnou zprávou. Jeden ze způsobů, jak globálnímu oteplování zamezit, totiž byly například stromy. Ano, v jednu chvíli jsme mohli jednoduše sázet stromy, ubrat na spotřebě a přijít s řadou zelených programů a systémů, které by planetě ulevily, jenže tuhle stanici jsme propásli, vlak nám ujel a nyní se dozvídáme, že na planetě už není oficiálně dost místa na vysázení dostatečného množství stromů, abychom katastrofálním následkům změn klimatu zabránili.

Nicméně – ještě nemusí být nutně vše ztraceno. Když přestaneme s kácením lesů, snížíme rapidně spotřebu energie, budeme třídit, jezdit veřejnou dopravou, zkrátka chovat se ekologicky – a tím máme na mysli nás všechny – stále je tu šance, že můžeme globální oteplování alespoň zpomalit natolik, že s ním budoucí generace lidí stále budou moci něco udělat. V opačném případě jim totiž akorát zaděláváme na problém, který už nebudou schopni vyřešit, a to by mohlo mít fatální následky. Jinými slovy je na čase začít brát globální oteplování vážně.

Proč holky nechtějí slušňáky? 2

ODHALENO: Tohle je pravý důvod, proč holky nechtějí HODNÉ kluky! Co jim na nich vadí?

reklama