Virály

19. srpna 2021 14:29

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Globální oteplování už podle vědců nejde zastavit. Lidstvo to pojistilo touhle strašnou věcí!

Globální oteplování se nezastavitelně žene kupředu. Co ho mohlo zastavit, ale už to nejde provést?

Nejde to už zastavit, a i kdyby šlo, lidstvo by se s tím stejnak neobtěžovalo. Co to je? No přece globální oteplování. Výsledky klimatických změn pociťujeme už delší dobu, důkazy o nich máme všude, někteří lidé ale trpí selektivní slepotou, a tak jim je jaksi na obtíž si tuto skutečnost, že je planeta zničená a ničíme ji čím dál tím víc, úplně nepřipouští. Co hůř, někteří dokonce vyloženě bojují proti tomu, aby se o klimatických změnách a globálním oteplování mluvilo jako o realitě.

Každopádně vědci teď přišli s další smutnou zprávou. Jeden ze způsobů, jak globálnímu oteplování zamezit, totiž byly například stromy. Ano, v jednu chvíli jsme mohli jednoduše sázet stromy, ubrat na spotřebě a přijít s řadou zelených programů a systémů, které by planetě ulevily, jenže tuhle stanici jsme propásli, vlak nám ujel a nyní se dozvídáme, že na planetě už není oficiálně dost místa na vysázení dostatečného množství stromů, abychom katastrofálním následkům změn klimatu zabránili.

Nicméně – ještě nemusí být nutně vše ztraceno. Když přestaneme s kácením lesů, snížíme rapidně spotřebu energie, budeme třídit, jezdit veřejnou dopravou, zkrátka chovat se ekologicky – a tím máme na mysli nás všechny – stále je tu šance, že můžeme globální oteplování alespoň zpomalit natolik, že s ním budoucí generace lidí stále budou moci něco udělat. V opačném případě jim totiž akorát zaděláváme na problém, který už nebudou schopni vyřešit, a to by mohlo mít fatální následky. Jinými slovy je na čase začít brát globální oteplování vážně.


Přečtěte si také