Virály

2. července 2021 19:23

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Historici vybírali nejhoršího prezidenta všech dob. Uhodnete, kdo vyhrál?

Který americký prezident je podle historiků vůbec nejhorší?

Hodnocení pracovního výkonu se dříve či později dočká každý zaměstnanec. Od baristů v kavárnách, přes městské úředníky, až po hlavy států. Ano, i prezidenti jsou v podstatě takovými zaměstnanci – jejich výkon pak hodnotí nejen političtí experti a historici, ale i my – běžní voliči. Každopádně v Americe se loni prezidenti měnili, a tak si teď pár historiků řeklo, že je na čase aktualizovat žebříček těch vůbec nejhorších amerických prezidentů v historii. Důvody jsou pak celkem jasné – Donald Trump totiž ještě relativně nedávno doslova kazil, na co sáhl.

Není tedy žádným překvapením, že se v debatě expertů jeho jméno skloňovalo velice často. Trump nakonec ale nezískal prvenství – to připadlo Jamesi Buchananovi, jehož práce vedla až k občanské válce. Po něm se umístil Andrew Johnson, který převzal úřad po vraždě Lincolna, a třetí skončil Franklin Pierce. Současného prezidenta Joe Bidena zatím historici nehodnotili, protože je v úřadu krátce.

Sdílejte článek
Štítky Amerika Joe Biden žebříček James Buchanan USA Donald Trump prezidenti Lincoln historici Andrew Johnson Franklin Pierce

Přečtěte si také