návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Hodinky jsou třikrát špinavější než záchodová prkénka, zjistili experti. Vážně jsou plné hnusu?

To, že se drží špína na klikách nebo na klávesnici, už všichni víme. Poněkud opomíjené zůstaly hodinky, které jsou podle nových zjištění ještě zanesenější než prkénko na záchodě.
Vydáno: 24.06.2019
Hodinky
Autor: istockphoto.com Hodinky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pravděpodobně si hodinky nebudete spojovat s něčím tak odporným jako jsou bakterie, plísně a kvasinky. Možná by vás ani nenapadlo pomýšlet na to, že se tohle všechno může držet na vašich hodinkách. Jenomže přesně to se bohužel děje, ukázala nejnovější studie. Podle ní jsou hodinky zhruba třikrát špinavější než záchodová prkénka. Průzkum provedla společnost Tic Watches, která zkoumala 10 rozdílných druhů hodinek a testovala je.

Zjistilo se, že úplně nejhůř na tom jsou fitness hodinky, ty jsou dokonce 8x špinavější než prkénko na toaletě. Kožené hodinky byly naopak nejméně špinavé. Daniel Richmond, výkonný ředitel společnosti Tic Watches, nabádá, abyste svoje hodinky vyčistili aspoň jednou měsíčně. Když si například umyjete ruce, přijdou hodinky do kontaktu s vodou, což má za následek hromadění bakterií.

Článek je zařazen v: hodinky , toaleta , špinavé hodinky , bakterie , špína na hodinkách , záchodové prkénko