Virály

14. dubna 2022 11:47

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Investujete do kryptoměn? Podle vědců máte psychopatické sklony!

Nová studie odhalila, že průměrný krypto investor trpí psychopatickými sklony.

Investice a obchodování s virtuálními měnami jsou poslední roky na vzestupu. Kvůli velkému kolísání kurzů sebou však vklady do kryptoměn přinášejí ohromná rizika, která není každý ochotný podstoupit. Přesto se najdou tací, kteří jsou za virtuální mince ochotni zaplatit tisíce dolarů.

A právě taková skupina lidí upoutala výzkumníky z australské Queensland University of Technology. Rozhodli se totiž provést výzkum na 556 účastnících, kteří se identifikovali jako krypto investoři, aby zjistili, zda nevykazují jisté známky temných osobnostních rysů. Výsledky byly více než překvapivé a domněnky o psychických poruchách u lidí se zájmem investovat do virtuální měny se vědcům potvrdily.

Důvod je takový, že hazard odjakživa přitahoval lidi s rysy psychopatie, machiavelismu a narcismu. „Vysoká rizika a potenciální velký výnos z obchodování je velmi atraktivní pro typ lidí, kteří vyhledávají hazard a risk,“ nechal se slyšet vedoucí projektu doktor Wang s tím, že dalším faktorem je to, že jsou kryptoměny nevystopovatelné, což z nich činí lákavé zboží pro lidi s temnou minulostí.

Sdílejte článek
Štítky investice kryptoměna virtuální měna psychopatie hazardní hra vědecká studie Queensland University of Technology kryptoměna

Přečtěte si také