Virály

6. prosince 2022 09:24

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Jak často byste měli chodit denně na velkou? Odborníci přišli s překvapivou odpovědí!

Experti konečně odpověděli na otázku, která je ve společnosti tabu.

Nejednomu člověku už na mysli vyvstala otázka, kolikrát denně je normální chodit na záchod na velkou. Jednou, dvakrát či snad třikrát? Nejnovější poznatky studie Zoe The Big IFStudy se ponořily do tajemného světa pohybů střev a poskytly informace, po kterých mnozí tak zoufale touží, ale ve společnosti se o nich příliš nemluví.

Průzkum odhalil, že 55 procent lidí si uleví jednou denně, 32,4 procenta zúčastněných chodí dvakrát a asi 10 procent lidí si na záchodě posedí až třikrát za den. Ale kdo z nich má chod střev vlastně nejvíce v pořádku? Podle odborníků všichni, kteří chodí na velkou jednou denně až čtyřikrát týdně. Mnohem důležitější, než frekvence návštěvy toalet je totiž konzistence dárečku, který na záchodě necháte. Nemělo by to být až příliš pevné či příliš řídké.

Obrovský vliv na chod střev má stravování a životní styl. Obecně však platí, že při správném způsobu stravování má člověk potřebu si odskočit po 4–6 hodinách po jídle, tedy klidně i třikrát za den. V případě velké spotřeby masa a naopak nízké konzumace vlákniny se může tento interval prodloužit až na 16 hodin.

Sdílejte článek
Štítky záchod studie zdraví chod střev

Přečtěte si také