ODHALENO: Jak se změní vaše tělo po měsíci bez alkoholu? Tenhle překvapivý efekt byste nečekali!

Jak vaše tělo reaguje na absenci alkoholu?

Asi nikoho nepřekvapí, že konzumace alkoholu není pro vaše tělo zrovna nejzdravější. Většina lidí si ale nemůže pomoc a představa, že by nepili déle jak měsíc, je pro ně doslova nemožná. Pokud mezi takové patříte, možná vás budou následující řádky zajímat.

Odborníci totiž dali dohromady jednoduchý přehled proměn, jakými vaše tělo prochází během období vaší abstinence, a něco nám říká, že by tohle mohlo váš pohled na alkohol mírně upravit.

První týden

Během prvních sedmi dní budete mít velkou chuť porušit svoji abstinenci. Nemusíte být přímo alkoholici, abyste po několika dnech měli větší chuť se napít než normálně. Pokud to však vydržíte, budete mít horší spaní (alkohol vám často ke spaní pomáhá), ale na druhou stranu budete mít větší tendenci jíst zdravěji.

Druhý týden

Budete lépe hydratovaní, více motivování do práce a vaše pokožka začne vypadat zdravěji.

Třetí týden

Sníží se vám krevní tlak a ušetříte spoustu kalorií. Nevzdávejte to.

Čtvrtý týden

Měsíc bez alkoholu je za vámi. Vaše pokožka bude vypadat stokrát lépe, prakticky bez známek akné, žádná vyschlá kůže, zároveň jste ušetřili kupu peněz, zdravěji jedli, váš spánek se vrací do normálu a vaše nálada se zlepšuje i ve chvílích, kdy nepijete.

Stručně řečeno – zkuste někdy říct hospodě ne.

Sdílejte článek
Štítky lidé pití zdraví alkohol abstinence

Přečtěte si také