Virály

26. prosince 2022 10:11

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Japonci si dopřávají bizarní štědrovečerní menu. Brali byste to i u nás?

Tohle tradiční štědrovečerní jídlo byste u Japonců nečekali.

Na téměř žádném českém štědrovečerním stole nesmí chybět cukroví, rybí polévka a smažený kapr či řízek s bramborovým salátem. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co jedí lidé z jiných koutů světa? Tak třeba Japoncům by záviděl nejeden Čech, ačkoli se za jejich tradičním jídlem schovává geniálně propracovaný marketing a jedna velká lež.

V zemi vycházejícího slunce si totiž lidé o Vánocích pochutnávají na klasickém kyblíku se smaženými kuřaty z KFC. Může za to silná marketingová kampaň ze 70. let, kdy byly v Japonsku poprvé otevřeny první pobočky tohoto fastfoodového řetězce. Tehdy šéf prvního KFC v zemi, Takeši Okawara, začal smažená kuřata propagovat v rámci masivní reklamní kampaně coby tradiční americké vánoční jídlo.

Z ryze marketingového tahu se tak postupně stala japonská tradice, kterou drží místní už desítky let. Kyblíky z KFC se o Vánocích staly tak populární, že se dělají v řetězcích předobjednávky i měsíc dopředu a na Štědrý den stojí před fastfoodem velké fronty. Kromě „svátečního menu“ smažených kuřat na vánoční tabuli nechybí ani čokoládový dort nebo celé grilované kuře.

Sdílejte článek
Štítky Japonsko Vánoce KFC štědrovečerní večeře

Přečtěte si také