ODHALENO: Je horší psychopat, nebo sociopat? Tohle jsou 4 znaky, díky kterým je snadno rozeznáte

Kdo představuje větší hrozbu, psychopat, nebo sociopat?

Zatímco psychopat se se svojí poruchou osobnosti narodil, u sociopata byla způsobena vnějšími okolnostmi. To je ale fuk, protože oba dva vám můžou zničit život stejně snadno. Jak je tedy rozeznat a před kým si přece jen dávat spíše pozor?

1. Sociopat nemá problém manipulovat s lidmi, aby dosáhl, čeho chce. Čas od času to ale přežene a svých činů lituje. Psychopat využije svého nadání předstírat jakoukoliv emoci, aby se s vámi sblížil za účelem získání nějaké výhody. Lítosti ale není nikdy schopen.

2. Sociopat může leckteré emoce potlačit, nikdy ne však všechny. Psychopat emoce nemá.

3. Sociopata můžete snadno rozhodit, dokonce i rozčílit k nepříčetnosti. Psychopat je naprosto chladný, nerozhodí ho ani ta největší tragédie. Čím je starší, tím lépe ale rozhozenost dokáže předstírat.

4. Sociopat se zajímá především sám o sebe. Jeho okolí je mu z velké části ukradené a nebude se bát dávat to najevo. Psychopatovi na okolí také nezáleží, je ale ochotný předstírat, že ano, když z toho něco bude mít.

Psychopat vám klidně ublíží jen proto, že se nudil. Sociopat vám ublíží, protože je to často jeho způsob vypořádávání se s problémy, které pramení z nějakého jeho osobního zážitku. Jedině u sociopata však existuje šance, že se vám za to později omluví, protože ho to bude skutečně mrzet.

Sdílejte článek

Přečtěte si také