návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

ODHALENO: Jestli se v práci přetvařujete, vybírá si to krutou daň. Co hrozného se děje s vaším tělem?

Chodíte do práce, ale přede všemi skrýváte svoje emoce, hrajete si na to, že jste stále pozitivní a potlačujete emoce? Jednoznačně vám to po všech stránkách škodí.
Vydáno: 20.01.2020
falešný úsměv
Autor: istockphoto.com falešný úsměv

Nový výzkum provedený na univerzitě v Arizoně, který provedli Allison Gabrial a jeho kolegové, naznačuje, že když se budete usmívat a chtít vzbudit za každou cenu dobrý dojem v práci, spíše tím sami sobě uškodíte. Ukazuje se, že ti zaměstnanci, kteří jsou autentičtí a kteří kultivují skutečné vztahy se spolupracovníky, totiž vzbudí daleko větší, opravdovou důvěru. A jsou pak oblíbenější. Daleko víc než falešní lidé, kteří se musí neustále přetvařovat, což jim způsobuje velkou psychickou námahu.

Experti to zkoumali na počtu 2500 dospělých pracujících z průmyslových odvětví – vzdělávání, strojírenství, finanční služby, výroba. Výsledky byly zveřejněné v Journal of Applied Psychology. Primární hnací silou prosociálních spolupracovníků byla skutečná touha zlepšovat vztahy a být podporou. Naopak motivací těch druhých bylo skrývat vlastní emoce s touhou „vypadat dobře“ před supervizory a nejvíc se chtěli dostat na vrchol. Jejich chování se ukázalo jako vypočítavé, machiavellské a strategické.

Článek je zařazen v: přetvářka , přetvařování , zdraví , falešný úsměv

reklama