návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

ODHALENO: Jíte hranolky několikrát do týdne? Podle nové studie vás to jednoho dne zabije! Kolik je ideální množství?

Kolik hranolků je ideální množství?
Vydáno: 19.03.2019
Hranolky vás zabijou 2
Autor: istock.com Hranolky vás zabijou 2

Hranolky jsou z brambor. Brambory jsou zelenina. Zelenina je zdravá. Hranolky tak logicky musí být zdravé, že? Omyl. Vědci se teď na hranolky trochu víc zaměřili a jejich zjištění milovníky smažených kousků brambor, kteří si je dopřávají třikrát a víc týdně, nejspíš příliš nepotěší.

Zaprvé, brambory patří k těm nejmíň zdravým druhům zeleniny. Většina toho zdravého je totiž ve slupce a ta se většinou oškrábe. Zadruhé, hranolky se smaží povětšinou v oleji, přidejte sůl, sýr, chilli nebo jiné koření, a máte zaděláno nejen na totální anihilaci vaší zdravé diety, ale zároveň i na vážné zdravotní problémy. Od zvýšeného risku obezity, cukrovky, až k problémům se srdcem, které vedou k častější úmrtnosti. Samé skvělé zprávy, že?

Každopádně podle téhle studie se dá těmto problémům snadno předejít. Jak? Podle všeho stačí kontrolovat dávku, jakou přes den sníte. Místo velkých hranolků si k burgeru dejte salát a hranolky si můžete s kolegou/kolegyní/přítelem/přítelkyní objednat třeba napůl. Pozor pak dbejte i na to, co si k hranolkům dáváte za omáčky, jak moc solíte nebo jak se hranolky připravují. A kdo ví, třeba se s těmihle radami dožijete alespoň třicítky. To by bylo hezké, ne?

Článek je zařazen v: nová studie , hranolky , smrt , nemoc , zdraví , brambory , zelenina

reklama