reklama

reklama

Sledování televize
Autor: istockphoto.com Sledování televize

ODHALENO: Když s partnerem sledujete roztomilá zvířátka, může to zachránit váš vztah, tvrdí vědci. Vyzkoušíte to?

Publikováno: 25.02.2019
Koukáte se svým partnerem často na roztomilé fotky nebo videa zvířátek na internetu? Možná vás překvapí, že taková věc posiluje váš vztah. Může ho to do konce i zachránit před rozchodem.

reklama

Jestli máte pocit, že už váš vztah není takový jako na začátku, vědci pro vás mají seznam aktivit, které byste měli dělat společně. Zapomeňte na randíčka, párovou terapii nebo drahé večeře. Jednou z nejdostupnějších sbližovacích aktivit je totiž sledování roztomilých zvířátek na fotkách, tvrdí vědci z floridské univerzity.

„Že by takhle obyčejný nápad mohl pomoci cítit se lépe ve vztahu, to by mě opravdu nenapadlo a byl jsem k tomu skeptický,“ vyjádřil se James K. McNulty, jeden z vědců. Ale rozhodli se to otestovat na 144 manželích pod 40 let. Všichni byli svoji aspoň 5 let. Na počátku vyplnili dotazník ohledně spokojenosti ve vztahu a byli rozděleni na dvě skupiny.

Pak oběma skupinám každé 3 dny po 6 týdnů ukazovali set různých fotek, které obsahovaly kromě dalších obrázků také tvář jejich partnera. Jedné skupině k tomu přidali neutrální obrázky jako třeba tlačítka, zatímco druhá skupina si prohlížela spolu s tváří svého partnera ještě roztomilá zvířátka. Netušili přitom, co je účelem studie.

Ze studie vyplynulo to, že ta skupina, která obdržela fotku partnera se štěňátky či králíčky, mnohem pozitivněji reagovali na svého partnery než na začátku pokusu. Navíc byli s manželstvím mnohem spokojenější, než jak uvedli na začátku. To už stojí za to vyzkoušet, nebo snad ne? 

Shortbus

GALERIE: 12 kontroverzních filmů, ve kterých došlo před kamerou k reálnému sexu! Kde se doopravdy souložilo?

Novomanželé museli mít sex před svými příbuznými.

VIDEO 18+: Novomanželé z Číny museli mít první sex před svými příbuznými. Nic trapnějšího jste v životě neviděli!

reklama