Virály

22. května 2019 11:32

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Kvůli těmto věcem jste smutní, odhalili vědci. Víme, jak to rychle změnit

Jestli trpíte často smutkem a špatnou náladou, pak vězte, že to není jenom tak. Existují věci, které vám smutek způsobují. Naštěstí je ale ve vaší moci, abyste s tím něco udělali.

Často se přejídáte. Vědci odhalili souvislost mezi hormonem hladu ghrelinem a mezi smutkem. Zjistili, že lidé, kteří se cítí smutní, mají zvýšenou produkci ghrelinu v krvi. To znamená, že právě smutek zajídáte jídlem. Lidé se často přejídají oblíbenými jídly proto, aby zahnali úzkost nebo zaplnili prázdnotu, kterou mají uvnitř. Proto byste měli zaměřit svoji pozornost na to, abyste jedli zdravěji.

Nakupujete. Na tom není nic špatného, pokud ovšem nenakupujete až moc často. Jestli si domů musíte pokaždé přinést nějakou věc anebo jestli často nakupujete na e-shopech, vězte, že to může souviset s prázdnotou, kterou v tu chvíli chcete něčím zaplnit. Nemusí to být nutně závislost na nakupování.

Jste nepřející. Lidé, kteří mají svoje smutky a deprese, obvykle nic netěší. A proto nedokáží přát štěstí ani nikomu jinému. Lidé, kteří si však prošli podobným obdobím, radí jednu věc – zkuste myslet na ostatní a přát jim to, čeho už dosáhli. Jedině tak budete šťastní i vy.

Smutek není váš osud. Mohlo by se zdát, že když se něco nedaří jeden den, tak jste pochybili a už vám nepůjde nic. Nezapomeňte ale, že žádný z pocitů není definitivní. Že je vám dnes mizerně, neznamená, že to tak musí být i zítra.

Neumíte si odpočinout. Jestli trpíte nespavostí a neumíte navíc relaxovat, je to také věc, které pochází z vašeho smutku. V těle už je zvýšený hormon kortizol, který způsobuje stres. Díky němu nemůžete usnout. Paradoxem je také to, že lidé, kteří jsou smutní, jsou extrémně pracovití, pozorní. Neumí však „vypnout“ a relaxovat. Zkuste se nad tím zamyslet.

Trávíte čas před počítačem nebo televizí. Jestli veškerý svůj volný čas prosedíte před obrazovkou, není divu, že jste z toho smutní. Proto byste si měli najít nějaké nové koníčky. Bylo navíc prokázáno, že přílišné sezení způsobuje lidem deprese.

Neumíte být sami. Když jste sami, myslíte na negativní a špatné věci. Proto byste svůj volný čas měli zaplnit svými koníčky nebo se setkávat s přáteli. Tak, abyste opravdu neměli čas nad těmi věcmi moc přemýšlet. Kdo trpí depresemi, pravidelně o věcech až moc přemýšlí. Proto byste měli mít neustále co dělat. Ale pořád platí to, že budete umět relaxovat.

Udělejte změnu. I když to bude na začátku těžké, tak jestli víte, že změnu potřebujete, udělejte to hned. Tak se nebudete muset stejným problémem zaobírat v budoucnosti. Proto udělejte všechny změny, které jsou potřebné ve vašem životě. Ať už pokud jde o vztahy, nebo o pracovní život. Jenom tak si dáte šanci být šťastný a nebudete se stále plácat ve svých problémech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také