Virály

28. prosince 2021 14:44

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Láska nebeská je podle diváků kontroverzní film. Co hrozivého na ni fanoušci našli?

Vážně je jedna z nejoblíbenějších vánočních klasik problematická? Fanoušci si začali stěžovat na Lásku nebeskou.

Málokterá vánoční romantika se těší takové popularitě jako Láska nebeská. Pretty Woman je pro starší a dospělé, a dál nás vlastně nic nenapadá. Britská romantika plná hvězd navíc vůbec nestárne, a tak lidi baví rok co rok. Nyní se ale přece jen našlo pár diváků, kteří snímek začali označovat za problematický. Co jim vadí?

Nejprve jde o postavu roztomilé asistentky Natalie. Lidem vadí vtípky na její postavu, zejména její váhu. Ukazuje to prý toxickou představu o tom, co je a není atraktivní. Vedle toho si pak lidé stěžují i na to, že premiér by neměl randit se svou podřízenou. Dalším problémem je pak ikonická scéna, ve které Mark vyznává lásku Juliet, ženě svého nejlepší kamaráda. To prý podporuje stalkerovské chování.

Na jednu stranu lidé mají pravdu a určitě se na podobné momenty dá nahlížet i více kriticky, na druhou stranu… proč? Filmy jsou tu od toho, aby lidé unikali od skutečných problémů, aby se bavili, a aby se dojímali. A Láska nebeská zvládá to i mnohem víc – snaha hledat problémy tam, kde nejsou, tak většině ostatních připadá spíš smutná než chvályhodná. Pořád je to jenom film.


Přečtěte si také