návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Lidé, kteří chodí pomaleji, jsou šťastnější, tvrdí experti. Čím to je?

Možná si vzpomínáte, že lidé, kteří chodí rychleji, jsou prý inteligentnější. To jim ovšem na štěstí nepřidá.
Vydáno: 03.03.2020
chození
Autor: istockphoto chození

To, jak rychle člověk chodí, může mít doopravdy vliv na to, jestli je šťastnější, či ne. Navzdory skutečnosti, že chůze a aktivní způsob života jsou dobré pro zdraví, je tu ještě jedna věc. Výzkumná studie analyzovala data z 32 zemí a zaměřovala se na rychlost chůze a kvalitu života. Dospěla k závěru, že moderní život nás nutí žít rychle a ve spěchu. To může být stresující a může to mít dokonce špatný vliv na srdeční onemocnění.

Zajímavý experiment provedl profesor Richard Wiseman. Jeho tým změřil, jak dlouho trvala 35 mužům a 35 ženám chůze po chodníku, když drželi mobilní telefon a zápasili s nákupními taškami. Závěr je takový, že když něco dělali rychle, přestali se starat o sebe. Emocionální dopad tohoto stresu může být obrovský. Podle Wisemana je důležité naučit se zpomalit a zvolnit. Jedině tak budeme nejšťastnější.

Článek je zařazen v: štěstí , vysocí lidé

reklama