Virály

27. února 2019 11:28

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Lidé, kteří používají smajlíky, častěji myslí na sex. Patříte mezi ně?

Používáte často při psaní na messengeru smajlíky? Jde o způsob, jak přivést do konverzace emoce. Podle amerických psychologů mohou ale vypovídat také o tom, jak často člověk myslí na sex.

I když si to možná neuvědomujete, za smajlíky, které mrkají, posílají polibek nebo se tváří překvapeně, jsou ve skutečnosti emoce. Je to způsob, jakým emotikony přidávají do našich zpráv náboj. Obrázky obličejí ale podle psychologů také vypovídají o tom, jak často ten, kdo je používá, myslí na sex a jak často ho chce.

Jak je to možné? Psychologové z Ameriky provedli průzkum u 5 tisíc uživatelů seznamky Match.com a zjistili, že čím častěji člověk smajlíky používal, tím víc myslel na sex. Vyplývá z něj také to, že 4 z 10 nezadaných používají v každé zprávě víc než jednoho smajlíka.

Přitom je zvláštní, že právě přemíra používání emotikon je považovaná za obtěžující a toho, kdo je používá, si automaticky dáme pod škatulku „nevyzrálý“. Jak ale ukazuje průzkum, je to přesně naopak. Až vám zase někdo příště bude posílat hodně emotikon, pamatujte na to, že to ukazuje na jeho tužby po sexu a jeho, či její vnitřní sexuální napětí.

Sdílejte článek
Štítky Sex vztahy smajlíci

Přečtěte si také