Majitelé koček jsou inteligentnější, tvrdí odborníci
Autor: istock.com Majitelé koček jsou inteligentnější, tvrdí odborníci

ODHALENO: Majitelé koček jsou inteligentnější, tvrdí vědci. Proč tomu tak je?

Tamara F. . Publikováno: 28.02.2021
Podle statistik byli vždy Češi národem pejskařů. Poslední dobou si však lidé pořizují takového domácího mazlíčka, kterému nemusejí věnovat veškerý volný čas. A tak chovatelům psů šlapou na paty milovníci koček, což zaujalo vědce. Rozhodli se proto provést studii, která se zaměřuje na majitele koček. Co o vás prozradí výběr čtyřnohého přítele?

reklama

Odborníky vždy fascinoval láskyplný vztah mezi člověkem a jeho domácím mazlíčkem, zejména kočkou. Kromě své úžasné schopnosti dokážou pomoci lidem snížit stres, překonat kdejaké potíže a vyrovnat se se ztrátou. Co dalšího mohou kočky prozradit o svém majiteli?

Vědci z americké Carroll University provedli jedinečnou studii, která porovnávala osobnost psích a kočičích majitelů. Hlavní myšlenkou bylo porozumět vztahu mezi lidskými vlastnostmi a jejich preferencemi při výběru domácího mazlíčka. Do studie bylo zapojena nad 600 vysokoškolských studentů, u kterých odborníci hodnotili šestnáct psychologických faktorů; myšlení, emoční stabilitu, dominanci, kreativitu, inteligenci atd.

Na základě vyplněných odpovědí vzešlo, že studenti, kteří vlastnili psa, jsou více společenští a extrovertní, zatímco majitelé koček jsou citlivější a kreativnější. U tzv. „kočkomilů“ si vědci všimli ještě další zvláštnosti; neohroženě si brání své názory, zájmy a jsou mnohem více inteligentní. Studie tak neprůstřelně potvrdila, že mají majitelé koček vyšší obecnou inteligenci než pejskaři. Je to pro vás dobrá zpráva?

Ženská Viagra 1

Vědci vyrobili ženskou viagru. Neuvěříte, kam se přípravek aplikuje!

Modrooká kočičí krasavice

Kočky jsou mnohem sociálnější, než se zdálo. Rozeznají lidské hlasy i emoce

reklama