návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Máte tuhle záhadnou dírku nad uchem? Pak vám může hrozit tahle věc!

Už jste se někdy setkali s touhle záhadnou dírkou nad uchem?
Vydáno: 16.03.2018
Máte ji tam taky?
Máte ji tam taky? Autor: twitter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už jste se někdy setkali se člověkem, který má záhadnou malou dírku nad uchem? Nebo ji máte přímo vy samotní a marně si celý život lámete hlavu, co by to asi tak mohlo být? Nevěšte hlavy, my už víme, o co jde! Výzkumníci totiž tvrdí, že tahle malá dírka nazývaná preauricular sinus, má své vědecké odůvodnění.

I když se předpokládá, že se tento dědičný rys vyskytuje většinou jen nad jedním uchem, více než 50 % lidí, u kterých se objevuje, jej má dokonce nad oběma. A jistě skoro všechny z vás ihned napadne otázka, jestli tento poměrně vzácný jev může nějak ohrozit zdraví člověka. Naštěstí jedinou komplikací výskytu téhle dutinky nad uchem může být občasná infekce, která se dá léčit antibiotiky. Pokud má však příliš vážný průběh, musí být viditelný otvor postiženému operativně odstraněn.

Preauricular sinus je vrozená porucha, která vzniká již v raném vývoji plodu a objevuje se v okolí vnějšího ucha. Konkrétně tam, kde se spojuje tvář s ušní chrupavkou. To už v roce 1864 odhalil vědec jménem Van Heusinger, který také přišel na to, že tato abnormalita je způsobena rozložením hltanu. Podle IFL Science je to struktura, která se vyvíjí u všech obratlovců právě emrbyoálním stadiu.

Evoluční biolog Neil Shublin údajně uvedl, že by dírky mohly být evolučním pozůstatkem rybích žaber, která náš živočišný druh měl ve stadiu, kdy ještě žil ve vodě. No, kdo ví. Co je ale jisté, že pokud jste majiteli této dírky, která vypadá jako rána po píchnutí špendlíkem, můžete žít s pocitem, že jste opravdu unikátní případ.

Máte ji tam taky?
Máte ji tam taky?
twitter
To nechcete...

VIDEO: Tahle krvavá zanícená cysta za uchem je jen pro odvážné! Zvládnete tenhle horor zkouknout?

Jaký hnus měl tento muž v uchu?

VIDEO: Muž měl zacpané ucho obřím humusem. Z jeho odstraňování se vám udělá zle

Článek je zařazen v: dírka , ucho , záhada