Virály

25. dubna 2021 12:11

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Možná jste génius a ani o tom nevíte. 7 znaků, podle kterých to poznáte na tuty!

Možná jste opravdový génius, ale ani to o sobě nemusíte vědět. Podle čeho poznáte, že jste nadprůměrně inteligentní?

Podle odborníků mohou určité osobnostní rysy nebo zlozvyky odhalit, zda jste chytří. I některé návyky, které jsou považovány za otravné, nebo dokonce nechutné, mohou být známkou vysoké inteligence a bystrosti. Poznáváte se v některých?

1. Mluvíte si pro sebe

Vědci mají za to, že poslouchání sebe samého má obrovské plusy. Pokud si často mluvíte sami pro sebe, pozitivně tím ovlivňujete svůj mozek a jste podle všeho dobrý člověk. Samomluva je dokonce spojená i se schopností se lépe rozhodovat v krizových situacích.

2. Máte silnou vůli

Schopnost odolat pokušení je nejen nejdůležitějším předpokladem k úspěchu, ale rovněž je známkou inteligence. Výzkum zjistil, že lidé, které jsou nadprůměrně inteligentní, mají větší schopnost sebeovládání, zejména pokud jde o jídlo.

3. Umíte být sami

Člověk je tvor společenský, ale někteří lidé si chvilky samoty vyloženě užívají. Pokud jste nejšťastnější jen se svými myšlenkami a nápady, znamená to, že jste vyzrálí a disponujete emoční inteligencí.

4. Nemyslíte si o sobě, že jste chytří

Možná to zní jako paradox, ale čím víc si o sobě lidé myslí, že jsou chytří, hezcí nebo nadprůměrní, tím menší pravda to je. Tento fenomén se nazývá jako „iluze nadřazenosti“. Naopak lidé, kteří o sobě nikdy netvrdí, že vědí všechno a nikdy se nemýlí, jsou skutečně chytří.

5. Koušete si nehty

Loňská studie zjistila, že kousání nehtů může ve skutečnosti vznikat jako projev perfekcionismu než udávané úzkosti. Nedávné výzkumy odhalily, že k podobnému jednání se uchylují právě ti jedinci, kteří mají sklony k perfekcionismu.

6. Žvýkáte žvýkačky

Podle všeho má žvýkání žvýkačky přímou souvislost s lepším výkonem při řešení logických úloh. Při přežvykování se totiž zlepšuje paměť, pozornost a intelektuální kapitál.

7. Máte jen pár blízkých přátel

Chytřejší lidé se podle všeho obklopují jen malou hrstkou blízkých přátel. V minulosti lidé přežívali ve větších skupinách proto, aby mohli společně lovit a nemuseli řešit problémy sami. Pokud jste tedy samostatní jedinci a nespoléháte se neustále na druhé, jste podle odborníků inteligentní.


Přečtěte si také