návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Muži jsou vystresovaní, když jejich manželka vydělává víc, tvrdí studie. Co jim na tom tolik vadí?

Muži se cítí nesví, když jejich partnerka vydělává víc než 40 procent jejich domácího příjmu. Jsou pak o dost víc nepříjemní.
Vydáno: 20.11.2019
Muž kariéra
Autor: istockphoto.com Muž kariéra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výzkum provedený na University of Bath byl zaměřený na chování víc než šesti tisíc amerických heterosexuálních párů. Manželé se cítí zneklidnění, pokud jsou jen jediným živitelem rodiny a nesou veškeré břemeno zodpovědnosti za finance v domácnosti. Jsou mnohem spokojenější, když se příjmy jejich manželek blíží alespoň 40 procentům příjmu domácnosti. Jenže když se ženy opravdu přiblíží těmto procentům, stres mužů se naopak zvyšuje.

Na tom se krásně ukazuje, jak genderové stereotypy nezdravě ovlivňují samotné muže. Přetrvávající úzkost totiž může vést k mnoha nepříznivým zdravotním problémům včetně duševních, emocionálních i fyzických problémů. Studie dále ukázala, že muži netrpěli ohledně příjmu svých manželek, pokud jejich manželka už před svatbou vydělávala víc. V roce 1980 vydělávalo v Americe jen 13 procent žen víc než jejich manželé, v roce 2017 se tohle číslo blížilo k jedné třetině a tento trend pak pokračoval.

Ve skutečnosti manželky uváděly, že nejmenší úroveň utrpení jejich manželů byla, když přispívaly 50 procent z příjmu domácnosti, zatímco manželé uváděli nejnižší úzkost, když jejich ženy přispívaly 40 procent. To je dáno tím, že se s tímto stresem muži svým ženám často nesvěřují.

Ženy se nechtějí vdávat za chudáky 1

Ve světě se vdává čím dál méně holek, protože muži nevydělávají dost peněz! Vážně jsou ženy tak prodejné?

Článek je zařazen v: muži , Ženy , ženy vydělávají víc než muži , výdělky , příjmy