Muži, kteří mají staršího bratra, jsou častěji homosexuálové
Autor: Fox Network/Profimedia Muži, kteří mají staršího bratra, jsou častěji homosexuálové

ODHALENO: Muži, kteří mají starší bratry, jsou podle studie častěji gayové. Jak je to možné?

Publikováno: 14.12.2017
Schválně, kolik znáte gayů, kteří mají staršího bratra?

reklama

Lidé často uvažují, co řídí sexualitu odhadovaných 10 procent populace, která tvoří gay komunitu. Vědci teď v průlomové studii nabídli možné vysvětlení založené na biologii nebo přírodě, spíše než na výchově. Jejich výzkum byl inspirován jednou z významných nevysvětlitelných zvláštností biologie: čím více má muž starších bratrů, tím je pravděpodobnější, že bude homosexuál. Badatelé prohlašují, že dítě mužského pohlaví vyvolává v matce imunitní reakci, která může změnit mozek rostoucího dítěte. Autoři studie vedené univerzitou v Torontu ji publikovali ve sborníku Národní akademie věd a současně zdůraznili, že jejich zjištění je jen jedním z mnoha faktorů, které určují sexualitu člověka.

Výzkumníci doufali, že vysvětlí to, co nazývají jednou z nejspolehlivějších korelací mužské homosexuality: starší bratry. A ukázalo se, že 3% šance, že potomek mužského pohlaví bude homosexuál, se zdvojnásobuje na 6 %, pokud má starší bratry. Zdůvodnili to tím, že chlapci mají chromozomy X a Y, zatímco dívky jen 2 chromozomy X. Pokud je tedy matka poprvé těhotná a čeká chlapečka, její tělo reaguje proti chromozomu Y a vytváří velké množství protilátky nazývané anti-NLGN4Y. Tyto protilátky mohou ovlivnit vývoj mozku u chlapců v pozdějším věku, což autoři studie přisuzují náznaku spojitosti struktury mozku s následnou sexuální orientací mužských potomků.

Přesto byli výzkumníci opatrní v uznání studie jako důkaz. Vědecké snahy o rozluštění toho, co u lidí rozhoduje o tom, jestli budou heterosexuální, nebo homosexuální, budou tedy dále pokračovat. Za zmínku stojí taky jejich upozornění, že vliv pořadí narození bratrů na sexuální orientaci se vyskytuje pouze u mužů, ne u žen. A když se nad tím zamyslíte, představitel hlavního hrdiny seriálu Prison Break Michael Scofield je ve skutečném životě gay a v seriálu měl staršího bratra, určitá spojitost tu je. A ještě větší je u představitele Barneyho v Jak jsem poznal vaši matku, ten také přišel s veřejným coming outem a světe div se, v reálném životě má staršího bratra... náhoda? 

Fanoušci mu po jeho přiznání naštěstí vyjadřují i podporu.

Šok! Slavný youtuber Kovy přiznal, že je gay. Lidé mu kvůli tomu vyhrožují smrtí!

Co si o studii myslíte vy?

ODHALENO: Vědci zjistili, že lidé, kteří nesnáší gaye, jsou nejspíš sami homosexuálové! Věříte tomu?

Tak trochu jiná parodie

VIDEO 18+: Nejslavnější komiksoví hrdinové skončili v gay porno parodii! Nic drsnějšího jste ještě neviděli!

reklama