Virály

4. září 2020 10:46

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Muži podléhají přísnějším standardům krásy než ženy! Co na to říkají vědci?

Na ženy je odjakživa vyvíjen tlak společnosti v tom, co je považováno za atraktivní a co nikoli. Nyní se zdá, že muži čelí obdobným požadavkům, které přicházejí zejména z médií. V dnešní době žijeme v „superhrdinském věku“, což dává ženám velmi zkreslenou představu o tom, jak by měli muži vypadat. Mají to snad chlapi ještě těžší než ženy?

Muži si začali veřejně stěžovat, že ženy nejsou jediné, které musí čelit nereálným očekáváním krásy. „Přestaňte se tvářit, že jenom ženský jsou jediný, který čelí nereálnému standardu. Normální chlap přece nevypadá jako Ryan Reynolds nebo Jason Momoa. My chlapi o tom jenom nemluvíme tak často jako ženy, abychom nevypadali jako chudáci,“ uvedl uživatel na internetu. Mimo jiné zmínil i to, že u ženy se standard krásy odvíjí i od váhy, kterou lze většinou ovlivnit. Muži jsou naopak více atraktivní, když dosahují nějaké očekávání ohledně výšky, kterou změnit nelze.

Existuje i studie, která potvrzuje tvrzení, že jsou ženy na muže daleko více „přísnější“, co se týče vzhledu. Seznamovací web provedl průzkum, v němž žádal muže a ženy, aby hodnotili příslušníky opačného pohlaví. Ukázalo se, že muži jsou daleko více velkorysejší v hodnocení, dle nich je stejně atraktivních žen jako neatraktivních. Přijde vám to málo? Ženy byly daleko více drsnější. Na webu našly jen 20 % mužů, které považovaly za atraktivní a zbytek byl pro ně prý horší než průměr. Muži to asi opravdu nemají tak jednoduché, ženy mají holt vysoké nároky.

Sdílejte článek
Štítky Ženy muži standardy krásy

Přečtěte si také