návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Muži s plnovousem v nich mají víc bakterií než psi, tvrdí experti. Pánové, vážně je ještě chcete nosit?

Nechat si narůst plnovous trvá strašně dlouho. Oholili byste si ho ale, kdybyste zjistili, kolik bakterií se v něm skrývá. Tohle vám dobře neudělá.
Vydáno: 15.04.2019
Plnovous
Autor: istockphoto.com Plnovous
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Muži s vousy na bradě v nich mají hodně bakterií a může to být dokonce nebezpečné pro jejich zdraví, říkají experti. V rámci nejnovější studie zkoumali 18 mužů a 30 psů napříč různými plemeny. Takže bylo jednou tolik psů než mužů. Setřeli vatovými tampony vzorek z mužů i ze psů a porovnali výsledky.

„Výzkumníci zjistili výrazně vyšší bakteriální zátěž ve vzorcích odebraných z vousů mužů ve srovnání s kožešinou psů,“ uvedl profesor Andrea Gutzeit ze švýcarské kliniky Hirslanden. Díky tomu lze psy považovat za čistotnější než vousaté muže.

Studie zjistila, že úplně každý z 18 vousatých mužů mezi 18 a 76 lety měl ve vousech vysoké počty mikrobů. Ve srovnání s tím 23 psů ze 30 bylo čistotnějších. Zbývajících 7 psů mělo jen mírný počet mikrobů a vyplývá z toho, že psi jsou technicky vzato čistší.

Šílený plnovous

FOTO: Nový šílený trend! Chlapi si nechávají kvůli Valentýnu narůst šílený plnovous s růžičkami! Vážně se vám to líbí?

Článek je zařazen v: plnovous , vousatí muži , vousy