ODHALENO: Muži se brzy dočkají vlastní antikoncepční pilulky! Bude lepší, než kondomy?

Na vývoji antikoncepce pro muže se pracuje už mnoho let. Nyní však vědci získali masivní finanční podporu a uvedení na trh v brzké době je na dobré cestě.

Způsobů zabránění početí dnes existuje hned několik, přesto je ale ten s největší zátěží pro tělo pořád určen jenom ženám. Těžko říct, proč tomu tak je. Možná jsou ženy obecně považovány za více zodpovědné nebo vědcům připadalo smysluplnější to, že si o možném početí mohou rozhodovat samy ženy. Ať už je to ale jakkoli, antikoncepční pilulky chystají revoluční změnu.

Úplně poprvé by se totiž mohly na trhu objevit hormonální prášky proti početí určené mužům. Ačkoli se totiž na jejich vývoji pracuje zhruba od 70. let, až nyní vědci dosáhli skutečného pokroku. Může za něj obrovský finanční dar od Nadace Billa a Melindy Gatesových v hodnotě 1,7 milionů dolarů (35 700 000,-Kč)

Stále ale zůstává nezodpovězená jedna důležitá otázka, a tou je, zda by o antikoncepční pilulky měli muži vůbec nějaký zájem. Z průzkumů totiž vyplívá, že odpovědnost raději přenechávají svým partnerkám a od prášků se distancují.


Přečtěte si také