Virály

22. prosince 2021 17:03

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Na tohle si dejte pozor! 10 věcí, které byste nikdy neměli dělat s elektronickými přístroji

Jak zacházet s elektronikou? Tohle byste měli vědět!

Smartphony nám většinou vydrží v rozmezí od 2 do 10 let. Záleží při tom na značce, ale také na tom, jak je využíváte. Pokud je pečlivě chráníte od poškození, šetříte baterku a pravidelně aktualizujete aplikace, váš přístroj s největší pravděpodobností vydrží delší dobu. Na druhé straně pak stojí věci, které byste za žádných okolností dělat neměli. Na co si tedy dát pozor a čemu se vyvarovat?

  1. K čištění nabíjecího portu nikdy nepoužívejte kovové kolíky. Kovové předměty jako jsou špendlíky, nože nebo kancelářské sponky mohou poškrábat port vašeho telefonu. Jednou z nejlepších možností je párátko.
  2. Nenechávejte telefon na sluníčku. Sluneční záření zpomaluje proces nabíjení. Obrazovka velmi rychle absorbuje teplo a může se začít sekat. V nejhorším případě se váš telefon může přehřát.
  3. Nečekejte, až se vám baterka dostane na 0 % a nabijte ji dříve.
  4. Nedávejte svůj mobil příliš často pod vodu, i když je uváděno, že je voděodolný. Vlhkost může způsobit poškození hardwar.
  5. Nestahujte aplikace z neověřených obchodů.
  6. Nenechávejte počítačovou klávesnici špinavou. Nejenom, že si můžete poškodit samotnou klávesnici, ale také ventilátory, které kvůli správnému fungování pak vynakládají dvojnásobné úsilí.
  7. Neberte si s sebou do koupelny elektronická zařízení. Telefon vám může spadnout třeba do záchodu. Pokud se koupete a máte u toho mobil v nabíječce, hrozí vám zase smrtelný úraz elektrickým šokem.
  8. Nenabíjejte svůj mobil přes noc.
  9. Nezvedejte svůj notebook za obrazovku, může ji to poškodit.
  10. K čistění obrazovek nepoužívejte domácí. Pořiďte si k tomu raději speciálně určené produkty.
Sdílejte článek

Přečtěte si také