Virály

16. února 2019 14:58

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Násilné videohry za agresivitu u dětí nemůžou, popsala nová studie! Kdo je pravým viníkem?

Co může za agresivitu u dětí?

Dvojice vědců z Oxfordu se pokusila přijít na kloub tomu, jak přesně souvisí hraní násilných počítačových her s agresivitou u dětí. Jejich závěr? Nijak.

Oba psychologové navázali na nespočet neinformovaných tvrzení, které dlouhodobě šíří klam, že hraní počítačových her ovlivňuje myšlení dětí – a to tak, že k horšímu. Jistě, některé studie tyto tvrzení podpořily, jenže je třeba brát v potaz, jakou skupinu lidí zkoumaly, jakou použily metodologii a také jaký měly rozsah. Nová studie je poměrně dost rozsáhlá, i proto se o ní teď na veřejnosti začíná mluvit jako o definitivní.

Výsledkem pak je, že se rodiče nemají čeho bát. Vědci totiž zjistili, že asi dvě třetiny dětí bez ohledu na pohlaví hrají videohry. A současně, že ani samotní teenageři ani jejich rodiče necítí, že by to nějakým způsobem zvyšovalo dětskou agresivitu. V odpovědích na nejrůznější otázky se dokonce nenašly ani žádné stopy anti-sociálního chování. Jediná krátkodobá agresivita prý plyne ze situací, kdy děti prohrávají. A tu pociťuje v určitou chvíli v životě každý člověk.

Sdílejte článek

Přečtěte si také