Virály

19. září 2019 18:11

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Naštvanost a špatná nálada vedou k přibírání na váze, tvrdí vědci. Jak je to možné?

Naštvanost v nás nevyvolává pouze agresi a špatnou náladu. Ukazuje se, že má dokonce vliv i na naši postavu. Jak?

Všechno to začíná adrenalinem. Když jsme naštvaní, hladina adrenalinu samozřejmě stoupá. To nás nastartuje k „boji“, ale později se objevuje úzkost. Kvůli proudění krve z vnitřních orgánů do svalů necítíme hlad, když se zlobíme, má to však jeden háček – je to pouze krátkodobý účinek.

Po tom, co se hladina adrenalinu opět dostane zpět do normálu, pocítíme hlad, protože máme potřebu doplnit ztracenou energii, kterou jsme vynaložili na všechen ten vztek. Většinou se však rozhodneme pro nezdravé jídlo typu fast food a sladkosti. To nám sice přinese v tu chvíli radost a potěšení, ale nezohledňujeme, zda je to pro nás zdravé. Úzkost zvyšuje stres a se stresem se zvyšuje hladina hormonu zvaného kortizol. Ten může poškodit srdce a má vliv také na krevní tlak a naši hmotnost. Přeměňuje hladinu cukru v krvi na tuk a ztěžuje trávení.

Nejlepším lékem proti negativním emocím je pohyb. Hoďte starosti za hlavu a jděte si zaběhat, zacvičit do posilovny nebo nějakým jiným sportem vybít všechnu tu špatnou energii ze svého těla. Dobrá nálada souvisí také s dostatkem spánku, pokud budete špatně spát, nebudete mít energii, a to zase vede ke špatné náladě. Je to začarovaný kruh, takže všechno se vším souvisí. Dbejte na zdravou stravu, dostatek sportu, čerstvého vzduchu a také spánek. Najděte si způsob, jak znovu obnovit harmonii ve svém životě a obklopujte se lidmi, kteří vám vaši náladu budou zvedat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také